Церква Феодосія Чернігівського

Церква святителя Феодосія Чернігівського була збудована у 1908-1909 роках та спочатку перебувала на місці нинішнього Дарницького ринку. Це був дерев’яний храм, обкладений цеглою. Церква була хрестоподібною в плані і завершувалася куполом на 8-гранному барабані, над притвором було влаштовано дзвіницю з наметовим завершенням. Барабан бані та дзвіниця обкладені цеглою не були. Церковна садиба була обгороджена дерев’яним парканом і була ділянка соснового лісу, частково звільнена від дерев.

Церква була закрита швидше за все наприкінці 1935 – на початку 1936 року, оскільки в документі «Перелік усіх закритих молитовних будинків православного релігійного культу по київській приміській смузі станом на 26 березня 1936 року» є і церква Феодосія Чернігівського в Дарниці, «синодальній орі». У 1937 році церква використовувалася як фізкультурний зал Дарницького м’ясокомбінату, але незабаром споруда була розібрана. У 1940-х роках, під час нацистської окупації Києва, неподалік пристосованого житлового будинку було відкрито нову церкву Феодосія Чернігівського.

Після війни до цієї церкви ходили віруючі не лише Нової Дарниці, а й Старої Дарниці, Лисок та селища ДВРЗ. Дітей із цих районів також хрестили у церкві Святителя Феодосія Чернігівського. Церква була закрита та знищена у 1962 році за указом радянської влади. Про її знищення розповів Володимир Приходько у книзі «ДВРЗ»: «1962 року зазнала церква сумної долі. Розібрали її солдати з розташованої поблизу військової частини за одну ніч. Армія тоді була боєздатною, солдати дисциплінованими, тож взялися за справу у вечірніх сутінках, а на ранок на місці церкви вже був лише квітник».

У 1990-х роках храм тимчасово розміщувався у пристосованому приміщенні на першому поверсі житлового будинку. Будівництво храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радості» розпочалося 25 січня 2007 року, а 21 листопада 2007 року предстоятель української православної церкви освятив хрести та бані для храму-каплиці на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радості».

Де знаходиться церква Феодосія Чернігівського?

вул. Привокзальна, 2
(050) 923-48-12
08:00 – 18:00
богослужіння: ранкове: сб, нд 08:30 та 12:00, вечірнє: пт, сб 17:00