Київський театр оперети


У 1899 році Київське товариство грамотності звернулося до Міської думи з ініціативою про будівництво народного дому (загальнодоступний культурно-просвітницький заклад). Пропозицією зайнявся міський голова і до кінця року було видано постанову про безкоштовне виділення ділянки поряд із Троїцькою церквою. Губернський архітектор Г. М. Антоновський погодився безкоштовно розробити проект, відмовився і від винагороди за авторський нагляд. Для будівництва (крім обробки та придбання майна) потрібно було більше 100 000 рублів. Значну частину цієї суми було отримано з благодійних внесків. Власники деяких цегельних заводів віддали на будівництво понад 100 тисяч штук цегли. Гроші на оздоблення та обладнання отримали шляхом іпотеки на пільгових умовах.

Урочисте закладання будівлі відбулося 12 липня 1901 року. Підрядником виступила відома будівельна фірма Л. Б. Гінзбурга, яка виконала роботи в кредит, частина робіт також була виконана безкоштовно підрядником. Електроосвітлювальне обладнання встановлене Російським електричним товариством “Уніон”. Будівля зведена до осені 1902 року, і 12 жовтня відбулося її урочисте відкриття та освячення. 1906 року будинок перебудовувався.

1934 року, після 12-річної заборони з боку радянської влади на виступи театрів оперети, у Троїцькому народному домі відкрився Державний театр музичної комедії УРСР. 1966 року він отримав назву Київського державного театру оперети, 2004 року йому надано статус академічного, 2009 — національного. За 70 сезонів Київський театр оперети здійснив понад 200 постановок. Восени 2017 року успішно розпочався 83-й театральний сезон.


З 2003 року київський театр оперети очолив художній керівник Б. Струтинський. Режисеру випало відкрити нову сторінку в історії творчого колективу. Насамперед оновився творчий склад, а репертуар поповнився успішними класичними та сучасними постановками (була відновлена одна з найкращих світових оперет — “Летюча миша” Й. Штрауса). 2004 року театру було надано новий статус — київський академічний театр оперети. Великим здобутком цього культурного закладу є відкриття камерної сцени – “Театр у фойє” напередодні 70-річного ювілею театру. У грудні 2009 року київський академічний театр оперети відсвяткував свій 75-річний ювілей і за вагомий внесок у справу національного духовного відродження та високий творчий рівень набув статусу національного.

Сьогодні театр оперети позиціонує себе, як театр широкого профілю. На сцені київської оперети з успіхом йде класична оперета, сучасні та класичні мюзикли, широко представлені різноманітні концертні програми (шоу-програми, концерти симфонічного оркестру, оперні та балетні концерти), сміливо втілюються різноманітні творчі експерименти.

Де знаходиться київська оперета?

вулиця Велика Васильківська, 53/3
(044) 287-62-57, 287-26-30