Київський академічний “Молодий театр”

Починаючи з 1916 року, група молодих акторів, об’єднавшись у театральну студію, активно працювала над створенням вистав і грала їх на різних майданчиках Києва. Отримавши приміщення на Прорізній 17, вони власноруч зробили ремонт і власним коштом обладнали його для показу вистав. Маючи величезний успіх у глядачів та критики, молодіжна студія перетворилася на “Товариство на вірі – Молодий театр”. Згодом трупа відмовилася від колегіального керівництва, і театр очолив видатний театральний філософ та практик, режисер-педагог Лесь Степанович Курбас. Тодішній Молодий театр проіснував недовго, лише два роки (1917-1919) – революційні події змусили Курбаса з трупою переїхати до Харкова, де колектив розчинився у складі Першого театру Української Радянської Республіки імені Тараса Шевченка. Але цих двох років вистачило, щоби Молодий підняв справжню революцію в театральному світі молодої України. Під керівництвом Курбаса, Молодий оголосив війну театральній рутині, штампам, художній безхребетності.

Восени 1978 року на з’їзді Ленінської комуністичної спілки молоді України Володимир Щербицький (перший секретар ЦК КПУ) виступає з промовою, в якій наголошує, що Києву необхідний молодіжний театр. Вже 1979 року виходить наказ Міністерства культури УРСР про створення Молодіжного театру. Другим днем народження театру вважається 14 грудня 1979 року, коли відбулися перші збори трупи. Перша вистава Молодіжного театру — «…З весною я повернуся до тебе!» – відбувся 26 квітня 1980 року. 1995 року відбулася зміна назви театру на “Молодий театр” — данина пам’яті відомому українському режисеру-реформатору Лесю Курбасу, який у 1920-х роках заснував “Молодий театр”, який до того ж працював у цьому самому приміщенні на вулиці Прорізній 17.

З 2012 року “Молодий театр” збільшує кількість прем’єр до 10 за сезон, активно реалізує підтримку нового покоління режисерів. Репертуар театру розширюється десятками вистав молодих режисерів на різних сценах. Окрім основної та камерної сцени, у театрі у 2014 році відкривається третій майданчик – мікросцена для режисерських та акторських дебютів. Такі організаційні кроки призводять до збільшення в рази кількості глядачів у порівнянні з минулими роками, що свідчить про зростаючу любов глядачів до “Молодого”.

Де знаходиться київський академічний «Молодий театр»?

вулиця Прорізна, 17
(044) 278-73-92