Київський бронетанковий завод


Київський бронетанковий завод найбільш відомий своєю стоянкою вживаної військової техніки, яку в народі називають цвинтарем танків (хоча там не тільки танки). Багатотонні броньовані машини переносить з місця на місце і ставить один на одного спеціальний кран, що пересувається по рейках. Багато танків – Т-70, Т-72, Т-64Б – аж ніяк не іржаві “колишні вояки”, а цілком працездатна військова техніка. Навіть через паркан з колючим дротом можна розглянути моделі з активним захистом (це система яка при виявленні протитанкового боєприпасу, що наближається до танка, ставить електроперешкоди, що знищують або, щонайменше, сильно послаблюють дію атакуючого бойового припасу). Тож цілком нормально те, що цвинтар танків має серйозну охорону у вигляді озброєних автоматами солдатів. Вони не дають гуляти територією тим, хто переліз через невисоку огорожу, а іноді затримують для з’ясування обставин тих, хто просто вирішив зняти техніку збоку навіть за парканом. До речі випробування відремонтованих або тих, що пройшли капітальний ремонт, танків проводиться в тутешніх лісах – зовсім поруч можна побачити “танкову дорогу”, яка йде в нетрі лісу, де й тестують військову техніку перед її продажем або відправкою на службу до ЗСУ.

Серед підприємств із ремонту бронетанкової техніки України київський бронетанковий завод є найбільш потужним, а виробничі цехи та ділянки відповідно до технології виробництва оснащені високопродуктивним обладнанням. Державне підприємство здійснює капітальний ремонт та модернізацію танків Т-55, Т-62, Т-72, самохідних шасі артилерійських систем “Акація”, “Тюльпан”, “Геоцинт”, самохідних шасі ракетних систем “Коло”, гусеничних міні загороджувачів ” ГМЗ”, колісних бронетранспортерів БТР-70, БТР-80 та машин на їх базі, танкових двигунів усіх марок.

Також налагоджено випуск запасних частин для ремонту бронетанкової техніки на заводах замовника. Серійно випускаються гусеничні стрічки з гумовим шарніром, деталі та вузли ходової частини, водяні, масляні та паливні системи, комплекти динамічного захисту, електро- та гідромонтажні комплекти, прилади електроустаткування та інші. Великим досягненням є підготовка у короткий термін виробництва та випуск зразків бронетранспортерів БТР-3У, БТР-3Е1, БТР-ТА з новими двигунами вітчизняного та імпортного виробництва, автоматичною коробкою передач та бойовими модулями.

Де знаходиться київський бронетанковий завод (цвинтар танків)?

вулиця Бориспільська, 34А