Пам’ятник сміттєвозу ГАЗ-53

Єдиний в Україні пам’ятник сміттєвозу на базі радянського автомобіля ГАЗ-51 розташований неподалік Берковецького цвинтаря. Було встановлено на честь 35-річчя Київспецтрансу (напроти будівлі якого і стоїть сам пам’ятник) та 10-річчя Української асоціації автопідприємств санітарного очищення.

Модифікація середньотоннажної вантажівки ГАЗ-53 у сміттєвоз була неминучою, адже цей автомобіль був наймасовішим на території СРСР і мав масу інших модифікацій, деякі з яких йшли навіть на експорт. Модель сміттєвозу, встановлену на постаменті, з’явилася на радянських вулицях у 80-ті роки, мала вантажопідйомність до 4,5 тонн і споживала майже 30 літрів палива на 100 км.

Працівники київського КП “Спецтранс” вважали, що “сміттяр теж заслуговує на пам’ятник – сміттєвоз дозволить підвищити престиж професії працівників санітарного очищення”. Пам’ятник сміттєвозу було встановлено у квітні 2004 року і складається з постаменту з табличкою та сміттєвозу на ньому. До речі сам сміттєвоз досі у робочому стані. Перед установкою з нього злили олію та паливо, пофарбували та краном встановили на постамент. Машина пропрацювала майже 15 років і намотала близько 1 000 000 кілометрів.

На сьогоднішній день, більшу частину сміттєвозів ГАЗ-53 та його подальших модифікацій, замінили на кращі моделі інших виробників: вони здатні збирати більше сміття, тихіше працюють і споживають менше палива.

Де знаходиться пам’ятник сміттєвозу?

проспект Правди, 85