Київський державний академічний театр ляльок

Київський державний академічний театр ляльок є першим ляльковим театром в Україні та був заснований 27 жовтня 1927 року при київському театрі для дітей імені Івана Франка з ініціативи народних артистів України О. І. Соломарського та І. С. Дєєвої. Перший театральний сезон було відкрито двома спектаклями — «Стародавня петрушка» — традиційна народна лялькова комедія в літературній обробці М. Козловського та «Музиканти» за Л. Глібовом в інсценізації П. Щербатинського.

30 жовтня 2002 року рішенням колегії міністерства культури та мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва київському державному театру ляльок надано статус академічного театру. У наші дні репертуарна афіша театру налічує понад 40 вітчизняних та зарубіжних вистав як для дітей, так і дорослих. Ляльковий театр представляв Україну на престижних міжнародних театральних форумах та фестивалях в Австрії, США, Перу, Канаді, Словаччині, Японії, Південній Кореї, Польщі, Болгарії, Білорусі та Росії.

Це цікаво!


1. З 1986 по 2015 рік художнім керівником та директором театру ляльок був Микола Петренко – “голос” київського метрополітену.
2. Театр знаходиться в Хрещатому парку, зовсім поряд з музеєм води.

З ініціативи київського академічного театру ляльок із 1991 року у Києві проводяться міжнародний фестиваль театрів ляльок. У цих фестивалях брали участь провідні театри ляльок із Бельгії, Австрії, Канади, Словаччини, Фінляндії, Японії, Китаю, Швеції, Швейцарії, Німеччини, Росії, Болгарії, Молдови, Туреччини та інших країн.

Де знаходиться київський державний академічний театр ляльок?

вулиця Грушевського, 1-А
278-58-08