Музей води

Водно-інформаційний центр (музей води) — інформаційний центр у Хрещатому парку, створеному київською міською державною адміністрацією за підтримки міністерства дозвілля Данії 24 травня 2003 року у відновлених спорудах першого київського централізованого водопостачання, збудованих у 1872—1876 роках за проектом архітектора Олександра Шиле.

Башта, в якій знаходиться вхід до закладу, збудована у 1876 році та реконструйована у 2003 році за вихідними кресленнями з відновленням пожежної каланчі. Сусідню вежу, розібрану в 1939—40 роках, було відновлено також за старовинними кресленнями.

Основна експозиція розміщується у приміщенні колишнього підземного резервуару чистої води, побудованому у 1909 році. Автором експозиції є дизайнер із Данії Карстон Моллер. Огляд експозиції дає можливість у нетрадиційній формі ознайомитися з водою, процесом водопідготовки, методами раціонального водокористування у побуті, помандрувати каналізаційним колектором до очисних споруд Бортницької станції аерації.

Розповідається також про історію створення централізованого водопроводу в місті, відкритого 1 березня 1872 року, та історію водопроводу міста в цілому, яке працювало на Подолі, принаймні, з 1636 року. Подано автентичні експонати 18—19 століть. У музеї можна спостерігати за таненням льодовиків, зародженням дощів та виверженням гейзерів. Можна змінити русло річки на макеті, побавитись з великими мильними бульбашками, перевірити силу на водяному насосі, познайомитися з живими рибами – японськими коропами.

Де знаходиться музей води?

вулиця Грушевського, 1В
(044) 279-53-33, 279-53-80