Парковий міст (міст закоханих)

Міст закоханих – неофіційна назва Паркового мосту, який поєднав нинішні Маріїнський та Хрещатий парки. Місток був побудований за проектом знаменитого вченого-механіка та інженера Євгена Патона та відкритий у грудні 1910 року. Раніше на місці Паркового мосту була улоговина з природною земляною перегородкою, на яку згодом уклали металеву конструкцію мосту, після чого – всю землю з-під майбутнього міст прибрали і вивезли.

Внаслідок цих нехитрих маніпуляцій утворилася Петрівська алея, яка з’єднала центр міста з Парковою дорогою та Набережним шосе. Парковий міст одразу став дуже популярним серед киян, оскільки поєднував 2 найбільш відвідувані парки в місті, які залишалися такими до початку 1980-х років. У 1970-ті роки був створений і почав розвиватися як зона відпочинку Гідропарк і з цієї причини багато городян стали відпочивати і гуляти там.

У 1983 році міст був замінений повністю новою конструкцією, а від старого залишили тільки основу, яка з 1910 року не втратила своєї міцності. Реконструкція мосту закоханих пройшла менш як за місяць і, мабуть, саме тому більшість киян навіть не підозрюють, що це вже не оригінальний міст конструкції Патона. Хоча цілком можна припустити і те, що жителі міста не підозрювали і про те, що цей місток спроектував цей великий інженер.

Це цікаво!

1. Висячий замок, який закохані вішають на огорожу моста, символічно втілює їхні почуття один до одного і є запорукою їхньої вірності.
2. У Флоренції, де з одного мосту на рік знімали до 400 кілограмів заліза у вигляді замків, мер міста за розвішування “замків кохання” запровадив навіть грошовий штраф.
3. Старий Парковий міст зберегли у музейному комплексі Переяслав-Хмельницького.

Чому біля Паркового мосту з’явилася друга назва “міст закоханих”? Точних даних щодо цього немає, але найімовірніше через те, що з нього відкривається гарний краєвид як ліворуч – на центр Києва, так і праворуч – на лівобережну частину міста. Міст закоханих – символічна і неофіційна назва мостів, які, за традицією, що склалася в деяких країнах, закохані та молодята прикрашають символами кохання — замочками, стрічками та написами. У 2013 році біля мосту закоханих у Києві було встановлено пам’ятник “Історія кохання”, який відразу вже припав до вподоби закоханим, молодятам і просто тим, хто ходить парками.

Під час протестів 2013—2014 років міст серйозно постраждав, коли протестувальники закидали його шинами, що горять. Так вони перегородили шлях представникам спецслужб, які прагнули через міст пройти в обхід на вулицю Грушевського та Європейську площу. Згоріло близько трьох метрів дерев’яного покриття мосту. Пізніше постраждалі частини мосту відновили майстри з міста Коломия, а на згадку про протести на мосту з’явився меморіальний знак.

Де знаходиться Парковий міст (міст закоханих)?