Київський театр драми та комедії

Серед інших театрів міста київський академічний театр драми та комедії посідає особливе місце. Театр, який виник на хвилі демократичних змін у суспільстві наприкінці 1970-х років, у наші дні є дуже відомим та популярним у глядачів, авторитетним серед критиків. Перші збори трупи театру відбулися у вересні 1978 року, а перша прем’єра – 21 квітня 1979 року у приміщенні республіканського лялькового театру. Засновником та незмінним керівником театру є Народний артист України Едуард Маркович Мітницький (станом на 2018 рік). Біля джерел створення театру також стояв відомий радянський актор, заслужений артист УРСР, лауреат держпремії РРФСР Павло Морозенко, який приїхав на запрошення Мітницького з Ростова-на-Дону, на той момент блискуче відпрацювавши 4 театральних сезони в Ростовському драматичному. М. Горького. Павло Семенович, як уже зрілий актор з ім’ям, зробив великий творчий та суспільний внесок у формуванні молодого колективу театру драми та комедії. У трупі театру він працював до 1982 року.


Багато років театр у відсутності власного приміщення. Вистави ставилися у всіх театрах та майже у всіх палацах культури Києва, у тому числі у палаці “Україна” та Жовтневому палаці. У травні 1982 року міська влада передала молодому театру будинок кінотеатру “Космос” на Лівобережному масиві. 21 грудня 1990 року виставою “Я завжди твоя наречена” за О. Йоселіані відбулося офіційне відкриття приміщення театру драми та комедії на лівому березі.

Театр брав участь у різноманітних міжнародних театральних фестивалях: Міжнародному фестивалі країн СНД та Балтії “Балтійський дім” у Санкт-Петербурзі, “Біла вежа” у Бресті, “Граємо Гоголя” у Полтаві, фестивалях російської класики у Гомелі, Тольятті, Брянську, Міжнародному фестивалі “Херсонеські ігри” у Севастополі, Міжнародному фестивалі “Золотий лев” у Львові, фестивалі “Добрий театр” в Енергодарі, “Вересневі самоцвіти” у Кіровограді, “Прем’єри сезону” в Івано-Франківську та інших, а також днях української культури за кордоном. а за час існування премії “Київська пектораль” театр отримав 15 нагород майже у всіх її номінаціях.

Де знаходиться київський театр драми та комедії?

Броварський проспект 25
(044) 517-41-04