Літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського розташований у будинку, де минули останні 13 років життя цього поета, перекладача та громадського діяча (1951—1964), в якому він створив свої поетичні твори — збірки «Троянди та виноград», «Зимові записи», “Вечірні розмови”. Двоповерховий будинок зведений за проектом самого Максима Фодійовича. Тут бували, як за життя письменника, так і вже в музеї, багато відомих діячів української культури, проводилися різноманітні заходи.

Навколо будинку — сад та клумби, посаджені особисто Максимом Рильським. Перед будинком, вже після відкриття закладу було встановлено погруддя поета, а відкрилося воно 4 травня 1966 року. Активну участь у його створенні взяли сини Рильського Богдан та Георгій, а також його колеги та друзі – академік О. Дейч, поети М. Тихонов, О. Твардовський, М. Ісаковський та відомий оперний співак І. Козловський. Перших відвідувачів музей Максима Рильського прийняв влітку 1968 року.

Експозицію в музеї змінювали, коригували та доповнювали тричі — під час створення (1968 рік), 1985 року, а також вже після розпаду СРСР 2006 року. У колекції літературно-меморіального музею Максима Рильського — речі, які оточували письменника впродовж його життя, багато рукописів, а також особиста бібліотека поета, зокрема й книги, підписані авторами. Музей, що працює в поетовому будинку, поєднує в собі як меморіальні, так і біографічні риси. Експозиція розмістилася у 8 кімнатах – музейних залах.

Особливу цінність, окрім особистих речей Максима Рильського, у музеї представляють рукописи його робіт, кореспонденція поета, роботи образотворчого мистецтва 1940—1960-х років, кіно- та фотодокументи. У музеї можна прослухати записи голосу поета. Загальний фонд музею налічує близько 10 000 одиниць (включно з бібліотекою). Неподалік знаходиться мальовничий парк, який носить ім’я Максима Рильського.

Де знаходиться літературно-меморіальний музей Максима Рильського?

вулиця Максима Рильського, 7
09:00 – 18:00, вихідний – понеділок та останній четвер місяця
(044) 525 24 71