Ляльковий театр на Лівому березі


Ляльковий театр на Лівому березі як творчий самостійний колектив розпочав свою роботу 31 серпня 1983 року під назвою Київський міський театр ляльок. Історію київського муніципального театру ляльок складають довгі роки творчої діяльності без власного приміщення — у дитячих садках, школах, будинках культури та клубах. З дня прем’єри до появи біля театру власної сцени минуло 16 років. І лише у 1997 році колектив оселився у будівлі колишнього кінотеатру “Ровесник”, неподалік станції метро “Чернігівська”, де і знаходиться до цього дня.

За час свого існування театр об’їздив із постановками майже всю Україну, а також побував із гастролями у Москві, Ленінграді, Мінську, Ташкенті, Челябінську, Сочі. Вистави театру отримували нагороди міжнародних фестивалів лялькарів у Югославії, Польщі, Чехословаччині, Швейцарії, Німеччині, Австрії, Португалії, Мексиці, Франції. Творчий підхід та любов до своєї справи головного режисера та акторів театру неодноразово були відзначені нагородами за кращу режисуру та акторську майстерність. Колектив театру має у своєму активі багато почесних грамот, дипломів та сім театральних премій «Київська пектораль». У жовтні 2007 року ляльковому театру на Лівому березі було надано статус академічного.

Ряд вистав театр працює у стилі «Open face», це коли глядач спостерігає присутність на сцені актора разом із лялькою, а іноді й без неї. Актори не «ховаються» за ширмою, а грають на сцені у «живому плані». Репертуар київського муніципального академічного театру ляльок становлять казки народів світу. Колектив здійснює постановки за відомими творами Вільгельма Гауфа, Шарля Перро, братів Грімм, Астрід Ліндгрен, Алана Олександра Мілна, Ганса Християна Андерсена, а також за творами відомих українських драматургів Всеволода Нестайка, Григорія Усача, Юхима Чеповецького та інших авторів. У постановках лялькового театру на Лівому березі немає вікових обмежень, у залі для глядачів має бути цікаво всім. Репертуар театру, що діє, налічує понад 40 вистав для юнацтва, дорослої аудиторії і в першу чергу для малюків.

Де знаходиться київський муніципальний академічний театр ляльок?

вулиця Миропільська, 1
+38 044 513 15 00
+38 098 340 02 39