Міжнародний центр культури та мистецтв (Жовтневий палац)

Будівля інституту шляхетних дівчат (жіночий навчальний заклад 19-початку 20 століття для дівчат у Києві) спроектована архітектором Вікентієм Беретті (за його проектом також збудовано червоний корпус Шевченка). Перша цегла у фундамент будівлі закладена у 1838 році, будівництво палацу тривало 4 роки. Інститут побудований на місці колишнього маєтку генерала-майора Бегічова, який вважався містиком та масоном. Вже в ті часи це місце мало погану славу.

Після Жовтневої революції 1917 року будівлю було націоналізовано, інститут шляхетних дівчат скасовано. До 1934 тут розташовувалися різні державні установи, після чого його повністю передали НКВС. У роки Великої Вітчизняної війни будинок був значно пошкоджений. Його відновлення стало загальною справою. Разом із тисячами простих робітників, студентів та людей різних професій тут можна було побачити діячів культури та мистецтва Максима Рильського, Володимира Сосюру, Андрія Малишка, Лева Ревуцького, Авмросія Бучму, Наталію Ужвій, Гната Юру та інших. 24 грудня 1957 року Жовтневий палац культури було відкрито відвідувачів.

Нині у Жовтневому палаці розміщується міжнародний центр культури та мистецтв. Перші кроки у велике мистецтво в Жовтневому палаці культури центрі, а пізніше — Міжнародному центрі культури та мистецтв робили Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов’яненко, Бела Руденко, Анатолій Мокренко, Юрій Гуляєв, Діана Петриненко, Степан Турчак та багато інших.

У міжнародному центрі культури та мистецтв проводяться свята народної творчості, традиційні конкурси та фестивалі, на його сцені виступали професійні та самодіяльні театральні та концертні колективи з Росії, Білорусії, Молдови, Грузії, Литви, Естонії та інших країн. Самодіяльні колективи центру — народний ансамбль народного танцю «Горлиця», народний оркестр народних інструментів, естрадно-джазовий оркестр «Музична лабораторія», народна вокальна студія, оперна студія, народний ансамбль класичного балету «Просвіт», дитячі зразкові. » відомі не лише в Україні, а й за її межами.
Міжнародний центр культури та мистецтв має бібліотеку, що налічує 70 000 екземплярів друкованих видань, де проводяться зустрічі з письменниками, композиторами, дипломатами, державними та громадськими діячами, народними депутатами.

Де знаходиться міжнародний центр культури і мистецтв (Жовтневий палац)?

алея героїв небесної сотні, 1
(044)279-15-82