Музей популярної науки та техніки “Експериментаніум”

“Експериментаніум” – це навчально-розважальний центр для дітей та дорослих, який розташувався на площі 1400 квадратних метрів та має у своєму арсеналі 250 експонатів, які не ховаються за вітринами. З цими інтерактивними експонатами всі відвідувачі тут перетворюються на справжніх дослідників: власноруч будують мости без жодного цвяха, спостерігають зародження торнадо, створюють блискавку, змушують літати магніт і навіть заглядають у нескінченність!

Хочете перевірити електропровідність різних предметів, запустити хмару під саму стелю, намалювати хитромудрий візерунок за допомогою маятника? Може, мрієте посидіти за кермом справжньої пожежної машини, розібрати макет людини на запчастини? Тільки протягніть руку, щоб увімкнути, повернути, розкрутити, натиснути, потягнути, штовхнути і на власні очі побачити, як працює фізичний закон, про який йшлося на шкільних уроках.

Постійна експозиція музею “Експериментаніум” присвячена розділам фізики: механіці, оптиці, електриці, магнетизму та акустиці. Тут є окремий анатомічний відділ та відділ «Таємниці води». А нещодавно з’явився напрямок «Нові технології». Також у музеї ви знайдете багато різних оптичних ілюзій, головоломок, лазерний та дзеркальний лабіринти.

Кожен інтерактивний експонат супроводжує інформаційна табличка, яка пояснює, як експонат працює та яке явище демонструє. Тому можна сміливо подорожувати світом науки самостійно. Але якщо щось незрозуміло – на допомогу можна покликати екскурсовода. Окрім екскурсій, гіди влаштовують видовищні навчально-розважальні шоу, які не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих.

Для школярів “Експериментаніум” проводить тематичні шкільні екскурсії, які поглиблюють знання у тій чи іншій науковій галузі. Разом з вчителями проводяться інтегровані уроки з різних предметів, лабораторні роботи відповідно до навчальних програм, гуртки з хімії та фізики. Крім того, музей займається організацією дитячих днів народження. Свято проходить у формі захоплюючого квесту за оригінальним сценарієм.

Для тих, кому захочеться продовжити експериментувати вдома, у музеї “Експериментаніум” є магазин іграшок та цікавих подарунків, у якому можна придбати набори для експериментів та творчості, логічні загадки та настільні ігри, конструктори та пазли, головоломки та енциклопедії для дітей різного віку. А якщо ви зголодніли під час екскурсії – на території є затишне кафе, де можна швидко та смачно перекусити.

Де знаходиться музей популярної науки і техніки “Експериментаніум”?

проспект Степана Бандери, 6
(044) 383-73-54
вт-пт: 09:30 – 19:00
сб-нд, свята: 10:00 – 20:00