Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”


28 листопада 2006 року було ухвалено закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким на офіційному рівні було визнано Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу та передбачено спорудження меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні. Автор ідеї меморіального комплексу – народний художник України Анатолій Гайдамака. Головний архітектор проекту – Юрій Ковальов, скульптори – Микола Обезюк та Петро Дроздовський. Цитати на алеї «чорних дощок» підібрав народний художник України Микола Сядристий (творець музею мікромініатюр). Меморіал було збудовано та здано в експлуатацію у липні 2010 року.

Меморіал жертв Голодомору є першою чергою (другу чергу обіцяють добудувати у 2020 році) і складається з кількох частин: дві скульптури ангелів, що є символічним входом до меморіалу, площа «Жорна долі», по колу якої розташовані мистецькі скульптури жорнів, а в центрі площі. скульптура дівчинки, яка називається «Гірка пам’яті п’ять дитинства», «Свічки пам’яті», оточеної комплексом художніх композицій (лелеки, залізні хрести, кам’яні брили, плити з висіченими роками злочину проти українського народу), Зал пам’яті – центральна частина Меморіалу, яка зараз виконує функції музею, алея «Чорні дошки» – гранітні плити з переліком населених пунктів, у яких було застосовано спеціальний режим знищення населення під час Голодомору.

З 2009 року в українському суспільстві з’явилася нова традиція – щочетвертої суботи листопада вшановувати пам’ять жертв Голодомору. Цього дня мешканці міста Києва та гості столиці за участю керівників української держави збираються на території меморіалу та запалюють свічки на згадку про жертв геноциду.

Де знаходиться національний музей “Меморіал жертв Голодомору”?

вулиця Лаврська, 3
10:00 – 18:00, технічний день – другий вівторок місяця
(044) 254-45-11