Музей мікромініатюр

Відомий майстер мікромініатюр Микола Сергійович Сядристий народився 1 вересня 1937 року на Харківщині. Після закінчення Харківського художнього училища вступив до Харківського сільськогосподарського інституту Докучаєва. Сядристий – всебічно обдарована особистість: майстер спорту СРСР, а також абсолютний чемпіон України з підводного плавання та чудовий поет. Удостоєний звання “Заслужений майстер народної творчості України”.


Створенням мікромініатюр він займається понад 50 років. Усі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією. Творчість цього майстра утвердила у світі поява нового слова – “мікромініатюра”, якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні в словниках.
Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження у глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр у Києво-Печерському заповіднику та в Музеї мікромініатюр у князівстві Андорра.

Опис кожної з мініатюр вражає цифрами, які вимірюються не те, щоб у міліметрах – у тисячних частках міліметра. Руками Сядристого був створений найменший у світі електромотор, що діє, цей прилад майже в 20 разів менше макового зернятка. Серед мікромініатюр, представлених в експозиції, практично кожна є унікальною та неповторною: троянда в людському волоссі, караван верблюдів у вушці голки, пляшка “Coca-Cola” заввишки 2мм та багато іншого.

Де знаходиться музей мікромініатюр?

вулиця Лаврська, 9 (корпус 5)