Сирецький дендрологічний парк

Сирецький дендрологічний парк розташований в історичній частині правобережжя Києва – на Сирці. Має статус «Парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення». Загальна територія парку – 7 гектарів.

Основою сучасного Сирецького дендропарку став демонстраційний парк декоративних культур при квітковому господарстві, започаткований наприкінці 19-го століття власником господарства, німцем Мейєром. До цих пір збереглися екземпляри та декоративні ландшафтні групи, що включають тис далекосхідної посадки 1875 року, ту східну — 1895 року, ялина Енгельмана і ялина колючу — 1900 року, а також клен гостролистий, дуб звичайний, липу дрібнолисту того ж періоду посадки. Із загальної території парку історична частина займає близько третини площі, тому можна говорити, що парку понад 125 років.

Основні роботи для значного розширення території парку, формування ландшафтних композицій та архітектурно-мистецького виду парку в цілому, які можна спостерігати в даний час, а також примноження колекції декоративних рослин були проведені в 1950—1960 роки, під керівництвом дендролога Миколи Олександровича Птіціна. За цей період було висаджено близько 500 видів, форм, сортів дерев, чагарників та трав’янистих рослин. Наприкінці 1980-х років у парку було проведено реконструкцію, в основному спрямовану на підвищення впорядкованості території та посилення декоративних якостей насаджень.

Парк, крім вікових, вище перерахованих дерев, може пишатися дуже великою колекцією видів туї (тільки декоративних форм західної туї в парку більше 25); берези – понад 20 таксонів, у тому числі й дуже рідкісних для України видів – берези Ермана (кам’яна), берези даурські, берези вишневі; ялин — понад 25 таксонів. Також широко представлені види роду горіх, клен, спірея, рододендрон, барбарис, жимолість. Наразі колекція рослин дендропарку налічує понад 900 таксонів.

Переважна кількість видів декоративних рослин — інтродуценти, у тому числі й досить рідкісні для кліматичних умов України — ліріодендрон тюльпановий (тюльпанове дерево), платан західний, гінкго дволопатевий, метасеквоя, японська софора та інші. Деякі з наявних видів рослин занесені до Червоної книги України — мікробіота перехреснопарна, сосна кедрова європейська, самшит колхідський, дзвіночок карпатський, бересклет карликовий та багато інших.

Рослини висаджені не систематично, а за принципом їх декоративного використання в садово-парковому будівництві. Ландшафтні групи та композиції створювалися з дотриманням принципів ландшафтного дизайну.

Де знаходиться Сирецький дендрологічний парк?

вулиця Володимира Сальського, 43
09:00 – 18:00 (вхід до парку платний)
(044)400-30-29, 400-33-20