Пам’ятник Владиславу Городецькому

Пам’ятник на честь архітектора Владислава Городецького був відкритий навесні 2004 року за підтримки меценатів і розташовується у Пасажі на тротуарі поряд з будинком. Автори – скульптори Володимир Щур, Віталій Сівко (пам’ятник княгині Ользі, пам’ятник Паніковському, пам’ятник За двома зайцями, пам’ятник Леоніду Бикову, пам’ятник Ярославу Мудрому) та архітектор Володимир Скульський. Владислава Городецького вважають одним із засновників та найвизначніших представників школи київського модерну. Архітектор жив і працював у Києві протягом 30 років, став безпосереднім учасником забудови міста, створюючи проекти багатьох будинків, серед них пам’ятки: будівля нинішнього національного художнього музею України, караїмська кенаса (будинок актора), будинок з химерами, Миколаївський костел, театр Івана Франка.

Владислав Городецький зображений сидить за столиком у кафе, тримаючи у правій руці чашку кави. Ретельно відтворена зовнішність художника та деталі одягу – крислатий капелюх на голові, просторий сурдут. Деталі композиції розповідають про стиль епохи, в якій жив архітектор – це круглий стіл на трьох зігнутих ніжках, два віденські стільці, на одному з яких сидить Городецький, другий стоїть навпроти нього. На столику лежить книга під назвою «Ст. Городецький. У джунглях Африки. Щоденник мисливця», де архітектор описав свої пригоди в Африці.

Скульптурна композиція розміщена на плоскій бронзовій плінті та на невисокому прямокутному гранітному постаменті, на якому висічено стилізований під факсиміле напис «Архітектор Городецький». На плінті, біля ніг фігури архітектора, розташований бронзовий картуш із написом, де вказано меценат споруди пам’ятника – «Діамантбанк», трохи далі – імена його авторів. На другому картуші на лівій стороні постаменту – напис про те, що пам’ятник встановлений за підтримки Олександра Омельченка (тоді мера Києва).

Де знаходиться пам’ятник Владиславу Городецькому?