Пам’ятник військовим льотчикам (Леоніду Бикову)

Пам’ятник військовим льотчикам (Леоніду Бикову) у Києві встановлений у парку Вічної Слави на Дніпровському узвозі неподалік Пам’ятника Вічної слави на могилі Невідомого солдата (між площею Слави та Аскольдовою могилою). Скульптори — Володимир Щур (пам’ятник Паніковському, Городецькому, Проні Прокопівні та Голохвастому) та Віталій Сівко (пам’ятник княгині Ользі, Ярославу Мудрому, Паніковському, Городецькому, Проні Прокопівні та Голохвастому).

Було відкрито 6 листопада 2001 року напередодні 58-ї річниці визволення Києва від німецьких військ. У церемонії відкриття пам’ятника взяв участь прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, а також представники уряду, Верховної Ради, Київської міської державної адміністрації.

Це цікаво!


1. “Розкудрявий клен зелений, лист різьблений” – ці слова, пісні з кінофільму “У бій йдуть одні старі”, зворушливо зобразили на самому пам’ятнику (постаменті) у вигляді кленового листа на якому сидить коник (так звали лейтенанта Александрова з фільму).
2. Леонід Биков жив поряд з Русанівкою за адресою Туманяна 8 (зараз на будинку встановлено меморіальну табличку). Коли був вільний час, він любив рибалити на Русанівському каналі.

Пам’ятник присвячений військовим льотчикам, які загинули під час визволення України. Фігура пам’ятника списана з Леоніда Бикова: він зображений у своєму відомому сценічному образі — командира ескадрильї капітана Олексія «Маестро» Титаренка з кінофільму «У бій ідуть лише старий». За словами міського голови Києва Олександра Омельченка, «Таланливий актор втілив у своїй ролі у цьому фільмі образ військового льотчика часів Великої Вітчизняної війни». Напис постаментом українською мовою: «Військовим льотчикам присвячується. Леонід Біков». Таким чином, пам’ятник військовим льотчикам є одночасно пам’ятником Народному артисту України Леоніду Бикову, який загинув 1979 року в автокатастрофі неподалік Києва. Найчастіше пам’ятник військовим льотчикам також називають пам’ятником Леоніду Бикову.

Де знаходиться пам’ятник військовим льотчикам (Леоніду Бикову)?

Алея Героїв Крут