Площа Андрія Первозванного розташована на перетині Паркової дороги, Дніпровського узвозу та алеї Героїв Крут. Як безіменна площа існувала ще з 2-ї половини 19 століття. Нинішня назва – з 2001 року. У 2000 році на площі було встановлено пам’ятник апостолу Андрію Первозванному та збудовано храм-каплицю Андрія Первозванного. Навпроти площі розташований парк Аскольдова могила та церква Святого Миколая, а якщо піднятися вгору алеєю Героїв Крут, то можна побачити пам’ятник Леоніду Бикову (військовим льотчикам). Продовжити прогулянку Києвом можна, пройшовши сотню метрів від пам’ятника Бикову і опинившись у парку Вічної Слави, звідки відкривається чудовий краєвид на правобережні. схили та лівий берег Києва. Поруч із парком Вічної Слави знаходиться музей голодомору, який є сусідом з Києво-Печерською лаврою – як бачите, ваш променад може затягтися на цілий день!
Храм-каплиця святого апостола Андрія Первозванного
Збудована коштом громадського фонду Святого Андрія Первозванного на честь 2000-річчя Різдва Христового. Освячення церкви відбулося 13 грудня 2000 року. Церква збудована у стилі українського бароко. Зовнішні ікони церкви виконані у техніці керамічного живопису. Церкву Андрія Первозванного спроектовано як вертикальну домінанту — невелику в основі 6х6 метрів церкву підноситься вгору на 18 метрів.
Пам’ятник Андрію Первозванному
Пам’ятник виготовлений із цілісного гранітного блоку, який привезли з Уманського кар’єру. Постамент у верхній частині стилізований під хмари, що наголошує на Святості апостола. Пам’ятник збудований коштом громадського фонду Святого Андрія Первозванного. Відкриття відбулося 13 грудня 2000 року.
Фігура апостола Андрія на повний зріст, вирізана зі світло-сірого граніту, встановлена на високому постаменті темного сірого кольору. Святий зображений з піднятою для благословення правою рукою. Лівою, притиснутою до тіла, спирається на довгу ціпок. На апостолі довгий хітон і плащ, що спадає важкими складками, які урізноманітнюють силует, надають йому динаміки. Пластичне рішення скульптури відзначається лаконічністю та узагальненням. Високий постамент є гранітною брилою неправильної форми, яка має нагадувати про гору, з якою проповідував апостол у Києві. По її лицьовому боці вигравірувано ім’я зображеного. Пам’ятник встановлений на природному пагорбі, до якого ведуть сходи та доріжка, вимощені бруківкою. Фоном є зелені схили та невисока підпірна стіна з брил природного каменю, в нішах якої розміщені світильники. Уздовж стіни закріплено бронзові дошки з анотаційними написами. Розташований на перетині транспортних та пішохідних маршрутів, пам’ятник передбачає кілька точок огляду, з яких його композиція розкривається повністю.
Де знаходиться площа Андрія Первозванного?
площа Андрія Первозванного