Музей однієї вулиці

Музей однієї вулиці присвячений історії Андріївського узвозу, однієї з найдавніших вулиць Києва, що сполучала Верхнє місто з Нижнім містом — Подолом. В основі концепції музею лежить прагнення його творців максимально наблизити історію Андріївського узвозу та Києва до особистості, без помпезного уявлення історичних процесів, без національної, релігійної, культурологічної та політичної упередженості.

Насичена експозиція наповнена історичними документами, автографами, рукописами, старовинними листівками, фотографіями та великою кількістю старовинних предметів побуту. Гідне місце у зборах музею присвячено цікавим випадкам, історіям та міським байкам, що мають відношення до відомих домовласників та будинків Андріївського узвозу.

Зазвичай Андріївський узвіз асоціюється виключно з ім’ям всесвітньо відомого письменника Михайла Булгакова, який жив у будинку № 13 (Будинок Турбіних). Насправді з кінця 19 століття десятки видатних постатей науки і культури жили на цій густонаселеній вулиці. Музей однієї вулиці показує їхнє життя та роботу без будь-яких упереджень та уподобань. Як ці люди були сусідами на Андріївському узвозі, так вони поряд у музейній експозиції.

Декілька музейних вітрин розповідають про Андріївську церкву, Замку Річарда Левине серце та інших будівлях Андріївського узвозу. Пов’язаний із містичною легендою про привиди Замок Річарда на початку 20 століття населяли відомі українські художники Ф. Красицький, Г. К. Дядченко, І. Макушенко та скульптор Ф. Балавенський. Музей має унікальну колекцію їх художніх робіт.

У своїй виставковій залі Музей однієї вулиці постійно проводить історико-літературні та художні виставки, присвячені видатним особам, пов’язаним із Києвом, та важливим історичним подіям. Музей збирає колекцію міського костюма та аксесуарів (1830—1930-і роки) і має одну з найбагатших у світі колекцій посмертних масок, зібрану власними силами.

Де знаходиться музей однієї вулиці (Андріївського узвозу)?

Андріївський узвіз, 2-Б
(044) 425-03-98
вівторок – неділя з 12.00 до 18.00