Андріївська церква


Андріївська церква – це православний храм на честь апостола Андрія Первозванного. Була збудована у стилі бароко за проектом архітектора Бартоломео Растреллі у 1754 році на Андріївській горі. Вниз від церкви йде Андріївський узвіз. Нині — діюча церква української автокефальної православної церкви: проводяться щоденні ранкові літургії та вечірні богослужіння, освячення води, хрещення, вінчання та правляться треби.

Андріївська церква була побудована за указом імператриці Єлизавети Петрівни в 1749—1754 роках місцевими архітекторами під керівництвом московського архітектора Івана Мічуріна на місці, де, за переказами, апостолом Андрієм Первозваним під час його подорожі на північ був споруджений хрест. іншим). Оригінали креслень Андріївської церкви зберігаються у віденській Альбертіні (художній музей).

Це цікаво!


1. До Андріївської церкви йшли вінчатися герої фільму “За двома зайцями” Свирид Петрович та Проня Прокопівна.
2. Поруч із Андріївською церквою встановлено пам’ятник кінофільму “За двома зайцями” у вигляді двох його головних героїв: Свирида Петровича та Проні Прокопівни.

З 1949 року в стилобаті храму розміщувалася київська духовна семінарія (закрита 1960 року), а в самому храмі зберігалися мощі святої великомучениці Варвари. Незабаром після закриття семінарії під приводом “аварійного стану” було закрито й Андріївську церкву (при цьому мощі святої Варвари були перенесені до київського Володимирського собору на бульварі Шевченка). У 1968 році церкву відкрили для відвідувачів як музей. У травні 2008 року в Секретаріаті Президента Віктора Ющенка було вирішено передати Андріївську церкву з балансу Національного заповідника «Софія Київська» Українській автокефальній православній церкві. Церква входить до складу Національного заповідника “Софія Київська”.

Стан Андріївської церкви помітно покращено внаслідок капітальних робіт із зміцнення схилу, на якому розташована будівля, та капітальної реконструкції дороги Андріївського узвозу. Ці та інші роботи було виконано напередодні проведення Євро-2012. Схил під Андріївською церквою був укріплений за спеціальним проектом численними анкерами, а ґрунт армований полімерними матеріалами. Дерева та чагарники були повністю вилучені. Таким чином, схилу було надано первозданний вигляд та покращено огляд Андріївської церкви з північної та східної сторін.

Де знаходиться Андріївська церква?

Андріївський узвіз, 23
(044) 599 00 05