Замок Річарда – Левине серце

Замок Річарда – Левове серце — поетизована назва будинку №15 на Андріївському узвозі — пам’ятнику архітектури 19-го століття, спорудженому в стилі англійської готики у 1905 році на замовлення промисловця Дмитра Орлова. Названий радянським письменником Віктором Некрасовим на честь короля Річарда Левине Серце, героя роману Вальтера Скотта “Айвенго”. Будинок у вигляді старовинного замку встановлений на складному рельєфі колишньої літописної гори Дихальниці трохи нижче Андріївської церкви. Монументальні фасади прикрашені архітектурними елементами замково-кріпосних споруд – різноманітними вежами, шпилями, зубчастими навершями стін. З лівого боку будинку піднімається висока вежа з кріпаками.

У різний час у будинку мешкали відомі українські художники Ф. Красицький, І.Макушенко, Ф. Балавенський. На фасаді будинку встановлено меморіальну дошку українському художнику Г. Дядченку (мешкав у будівлі з 1909 по 1921 рік).

Історії будинку та його мешканців присвячено кілька вітрин Музея Однієї Вулиці. У музеї представлені особисті речі та художні роботи мешканців будинку, а також фотографії та плани Замку Річарда.

Де знаходиться замок Річарда – Левине серце?

Андріївський узвіз, 15