Музей Булгакова (будинок Турбіних)

“Будинок Турбіних” це літературно-меморіальний будинок-музей Михайла Опанасовича Булгакова, який був заснований у 1989 році. Основна експозиція знаходиться на другому поверсі. Тут можна побачити особисті речі Булгакова, дізнатися про історію його життя в Києві. Ця історія тісно переплітається з його романом “Біла гвардія 2. Назва “будинок Турбіних” закріпилася за будівлею завдяки письменнику Віктору Некрасову, після того, як у журналі “Новий світ” був опублікований його нарис “Дім Турбіних”. Будинок називають не на прізвище автора роману “Біла гвардія”, а на прізвище “жили” тут його героїв.

Будівля, в якій зараз знаходиться музей Булгакова, було збудовано у 1889 році для дружини місцевого купця. У цьому будинку Булгакова прожили 13 років з 1906 по 1919 рік (вони орендували весь другий поверх). Особняк має кам’яні цоколь та перший поверх, а весь верхній поверх – дерев’яний, обкладений цеглою та критий залізом. Окрім Булгакових тут мешкало ще близько 60 осіб у 8 квартирах.

Більш детальну інформацію про будинок-музей, а також про життя Михайла Булгакова в Києві можна дізнатися також і в музеї однієї вулиці, який також знаходиться на Андріївському узвозі.

Де знаходиться музей Булгакова (будинок Турбіних)?

Андріївський узвіз, 13
(044) 425-31-88
10:00-18:00 (вихідний – середа)