Пам’ятник жабі

У 2010 році відомий український скульптор Олег Пінчук подарував Києву бронзову жабу-скарбничку, створення якої коштувало $180 000. Пам’ятник жабі вийшов величезним як за вагою, так і за розмірами: він займає 4 метри квадратних площі та важить 6 тонн. Скульптор звертався з проханням до київської влади поставити пам’ятник жабі на культовому місці 1980-х років, яке знаходилось у Хрещатом парку нижче арки Дружби Народів – танцювальному майданчику “Жаба”, де збиралися київські “стиляги”. Але в підсумку арт-об’єкт поставили біля музею води.

– Зроблену з бронзи жабу не спіткає доля Леніна чи Петровського. Вона стоятиме століттями як символ успіху, грошей, багатства та процвітання Києва, сказав на відкритті пам’ятника Олег Пінчук.
Бронзова жаба відразу отримала свою прикмету: якщо вкинути монетку всередину скульптури і потерти її мову, то вам в найближчому майбутньому посміхнеться успіх і ви будете щасливі. За чутками в пам’ятник вбудований спеціальний ківш-монетоприймач, який може прийняти мільйони монет. Коли він більше не зможе брати монети, то спрацює механізм, який відкриє ківш і все це багатство висипається до ніг того, хто останній кинув монетку в жабу. А ще жаба вміє “оживати” та “плюватися” водою. Пінчук зробив усередині скульптури резервуар для збирання дощової води і коли він наповнюється вщерть, то вода починає бити цівкою з пащі жаби.

Де знаходиться пам’ятник жабі?