Парк Муромець


Простір між лівим та правим берегами Дніпра, включаючи русла його приток Десенки та Десни, ще за радянських часів був пристосований під зону відпочинку, але повноцінний парк, загальною площею 220 гектарів, був офіційно відкритий у 1972 році в урочищі Чорторої. Після включення до складу парку Муромець (стара назва парку Дружби Народів) острова Муромець загальна площа рекреаційної зони досягла 780 гектарів. Плануванням та облаштуванням парку займалося 3 архітектори та один дендролог. Парк Муромець є одним із найпопулярніших місць відпочинку у тих, хто воліє проводити час на природі. Тут можна покататися на велосипеді, гідроциклі, вейкборді, катері, катамарані, байдарці, сигвеї, квадроциклі, спробувати свої сили у мотузковому парку, розігнати кров у батутному центрі, зайнятися верховою їздою, зазирнути в кафе чи ресторан, купатися та позагорати у тирі, пограти у волейбол, футбол та настільний теніс, зайнятися авторалі та мотокросом…

Парк Муромець поділений на 4 зони:
1. меморіальна (круглий партерний сад із 15 секторами),
2. дитяча,
3. водно-спортивна,
4. пляжна.

Суть попередньої назви парку (Дружба Народів) відображена в меморіальному саду, в якому при закладці було висаджено 15 видів різних рослин, що символізують дружбу між республіками СРСР, що нині вже не існує. У саду є явір, кущова верба, барбарис Тунберга, татарський клен, і явір, червоний та черешковий дуби, звичайна і срібна ялини, сосни та дрібнолиста липа. Також тут є кілька кленів та чагарники: барбарис, кущові верби, айва, жасмин та тумбарга. Для всіх цих рослин виділено 15 діагоналей, на які і ділиться весь парк. До якої саме республіки колишнього Союзу належить той чи інший вид рослин, на даний момент вже невідомо. На вході в парк Муромець можна побачити табличку, яка попереджає відвідувачів про те, що на його території можна зустріти звичайну гадюку, різних ящірок і деяких інших тварин. Усі вони перебувають під охороною.

Острів Муромець, на честь якого і перейменували у 2018 році парк Дружби Народів, утворився в давнину внаслідок численних намивань дніпровської та деснянської течій. Територія острова складає 150 га. Після перекриття Чорторойського русла він став острівом. Здавна на ньому селилися рибалки. Назва острова пов’язують із легендою про те, що саме тут розбивали свої намети билинні богатирі, перш ніж постати перед князем Володимиром. За іншою версією острів цей назвали ім’ям прославленого богатиря Іллі Муромця, щоб той звільнив від усякої нечисті урочище Черторою, що знаходиться на ньому.

Де знаходиться парк Муромець?

зупинка “парк Муромець” на Північному (Московському) мості