ПінчукАртЦентр

PinchukArtCentre – один з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній та Східній Європі. Він був створений українським бізнесменом та філантропом Віктором Пінчуком у вересні 2006 року як основний проект Фонду Віктора Пінчука у сфері культури.

PinchukArtCentre розташований у старовинному архітектурному ансамблі київського Бессарабського кварталу, відреставрованого на початку 21 століття. Архітектурний проект та дизайн внутрішнього простору були розроблені французьким архітектором Філіпом Кіамбаретта. На сьогоднішній день арт-центр займає 6 поверхів, поєднуючи виставкові зали на 4-х поверхах, зал video-lounge та кафе на 6-му поверсі, а також адміністративну частину. Загальна площа арт-центру становить понад 3000 кв.

Насичена та динамічна виставкова та освітня програми, зручний графік роботи та безкоштовний вхід надають унікальну можливість усім бажаючим знайомитися з найкращими роботами сучасних світових та українських митців. Ключовою аудиторією арт-центру є молодь віком від 16 до 35 років. Станом на вересень 2017 року PinchukArtCentre відвідало понад 3000000 осіб.

Освіта є основою діяльності PinchukArtCentre. Арт-центр постійно пропонує своїм відвідувачам динамічну програму майстер-класів, лекцій, екскурсій та дискусій, спрямованих на розвиток більш глибокого розуміння сучасного мистецтва. Окремим напрямком є численні заняття для дітей та школярів.
Освітня програма також включає заходи, спрямовані на професійну спільноту, а саме обговорення, круглі столи, зустрічі зі спеціалістами арт-центру, підготовку гідів тощо. У 2012 році арт-центр заснував «Кураторську платформу» – школу підготовки кураторів та арт-фахівців світового рівня. Усі заходи є безкоштовними для учасників.

Наприкінці 2008 року було оголошено про створення Премії PinchukArtCentre – першої загальнонаціональної премії для молодих художників віком до 35 років. Це перша в Україні приватна премія, метою якої є створення, підтримка та розвиток нового покоління молодих українських митців. Премія присуджується кожні два роки, починаючи з 2009 року.
У грудні 2009 року Фонд Віктора Пінчука оголосив про створення премії Future Generation Art Prize — першої масштабної міжнародної премії для художників віком до 35 років, організатором якої є PinchukArtCentre. Метою Future Generation Art Prize є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників з усього світу. Глобальний масштаб та демократична онлайн-процедура подання заявок на участь робить цей конкурс унікальним. Премія присуджується кожні два роки, починаючи з 2010 року.

Де знаходиться Пінчукартцентр?

вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, блок А, Бессарабський квартал
(044) 590-08-58