Собор Георгія Побідоносця


У ході реконструкції центрального залізничного вокзалу та створення нової привокзальної площі перед Південним терміналом, благочинний Києво-Святошинського району протоієрей Василь Русинка звернувся до міністра транспорту та зв’язку, генерального директора «Укрзалізниці» Георгія Кірпа з проханням про будівництво собору. 17 квітня 2001 року, у вівторок Світлого тижня, блаженніший митрополит Володимир, предстоятель української православної церкви, звершив молебень і закладку першого каменю в основу храму. Храм було збудовано за рекордний термін – 72 дні, за що і було занесено до книги рекордів Гіннеса. Ще 40 днів знадобилося щоб зробити внутрішнє оздоблення. 22 серпня 2001 року храм було освячено та відкрито разом з усім комплексом залізничного вокзалу.

2 березня 2003 року Георгіївському храму було надано статус Собору Залізничників України та передано в дар частинку мощей святого великомученика Георгія Побідоносця. Собор Георгія Побєдоносця побудований у візантійському стилі та має висоту 42 метри. При будівництві було застосовано нові сучасні технології (монолітно-каркасну будову), що й дало змогу збудувати храм у найкоротші терміни. Доповненням до храму стала дзвіниця в стилі модерн, у вигляді двох арок, що перетинаються. Внутрішнє оздоблення храму вражає своєю красою та величчю. Настінні розписи, виконані майстрами художньої академії України, вдало поєднують у собі мальовничі біблійні сюжети та барвисті візерункові орнаменти. Інтер’єр храму прикрашає дерев’яний іконостас із різьбленим куполом над вівтарем та позолоченими фігурами ангелів.

У храмі щодня відбуваються богослужіння та обряди. Діє недільна школа для дорослих. Священики та парафіяни храму беруть активну участь у життєдіяльності та розвитку як української православної церкви, так і в цілому держави. Клірики храму постійно дбають про духовне виховання молоді, беруть участь у релігійному житті своїх парафіян. При храмі працює паломницька служба «Паломницький центр Витоки», яка займається духовно-просвітницькою діяльністю.

Де знаходиться собор Георгія Переможця?

вулиця Георгія Кирпи, 1
богослужіння: ранкове: 08:00 (09:00 по нд та святам), вечірнє: 16:00
(044) 223-76-36