Спасо-Преображенський собор


Спасо-Преображенський собор (відомий також як Преображенський) було збудовано на благодійні кошти за проектом архітектора Вадима Жежеріна. Художнє рішення та всі мозаїки у храмі зроблено під керівництвом Юрія Левченка. Кам’яний храм на честь Преображення Господнього було закладено на свято Покрови Пресвятої Богородиці у 2005 році біля житлових масивів Теремки-2 та “Ліко-град”, а також студентського містечка Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ініціатором будівництва храму був президент компанії “Ліко-Холдінг” Ігор Лисов.

Храм було освячено 13 жовтня 2010 року блаженнішим митрополитом Володимиром. Громада собору зареєстрована як ставропігійна, тобто не входить до структури благочинь Києва, але знаходиться безпосередньо під опікою блаженнішого митрополита київського та всієї України, предстоятеля УПЦ МП. Собор розташований у дуже мальовничому місці – над невеликим озером у парку Теремки. В оформленні будівлі, висота якої складає 42 метри, увінчаної позолоченим куполом, було застосовано осучаснені мотиви давньоруської архітектури. Стіни в інтер’єрі оздоблені монументальними мозаїчними композиціями. Храм має найбільшу площу мозаїк у Києві.

Особливістю богослужінь у соборі є використання української мови нарівні із церковнослов’янською. Українською мовою написано і біблійні тексти в оформленні інтер’єру. До свята Покрови 2012 року було відбудовано та освячено дзвіницю біля собору. На дзвіниці встановлено карильйон на 56 дзвонів, який на сьогодні є найбільшим в Україні. На Покрові 2015 року при соборі на першому поверсі дзвіниці відкрили меморіальний музей блаженнішого митрополита Володимира. Серед експонатів музею представлені особисті речі митрополита, в окремій залі відтворено атмосферу його робочого кабінету. У музеї також є домовий храм із іконостасом зі Свято-Миколаївської домової церкви при резиденції митрополита в Києво-Печерській лаврі. При храмі діє недільна школа для дітей, біблійний гурток для дорослих.

Де знаходиться Спасо-Преображенський собор?

вулиця маршала Конєва, 3А
(098) 376-35-97
богослужіння: ранкове 08:40, вечірнє 17:00