Спортивний комплекс


Фізичній культурі та спорту в СРСР надавалося дуже велике значення. Спорт пропагувався скрізь якомога — за допомогою плакатів, телевізора, газет та журналів. Але ще більше значення надавалося місцям для занять спортом – футбольним полям, ковзанкам або льодовим аренам, спортивним комплексам та багато іншого.

Точна дата початку будівельних робіт з цієї споруди невідома, але про неї є кілька непідтверджених даних (просто кажучи – міфів), що циркулюють у різноманітних ЗМІ. По-перше, це не льодовий стадіон або палац – таку назву цей покинутий спортивний комплекс отримав через близькість до нього реально діючого льодового стадіону, а якщо бути об’єктивним – це просто велика ковзанка просто неба. По-друге, спортивний комплекс після його побудови в основному призначався для тренувань футбольного клубу “Динамо” і був повністю готовий до експлуатації. На момент заморожування останніх етапів будівельних робіт, все обладнання, меблі та спортивний інвентар у повному обсязі були завезені для монтажу та здані на склад комплексу.

До всього іншого можна додати також і відомий факт про цей покинутий спортивний комплекс – він був побудований як аналог московського легкоатлетично-футбольного комплексу ЦСКА, тільки без секції для легкої атлетики. Будівля ж ЛФК ЦСКА була побудована в 1979 році напередодні Олімпіади-1980 – можна припустити, що будувалися ці 2 спортивні комплекси в один час. З 1977 по 1980 на НСК “Олімпійський” проходила масштабна реконструкція, але так як цей стадіон не мав даху, щоб захистити глядачів та гравців від негоди, то цілком ймовірний той варіант, що радянські чиновники, щоб як завжди показати велич СРСР і не вдарити в бруд обличчям перед іноземцями, вирішили збудувати запасний варіант у вигляді критого спортивного комплексу. І не дивно! Адже у результаті в рамках літніх Олімпійських ігор 1980 року у Києві відбулися футбольні матчі команд Алжиру, Іраку, Іспанії, Коста-Ріки, НДР, Сирії та Фінляндії.

Але це все події давно минулих днів… А що ж відбувається зі спортивним комплексом-“льодовим стадіоном” зараз? Мародери зняли алюміній та інший метал, який можна було легко спиляти та вивезти, було збито навіть керамічну плитку зі стін та вирізано шумоізоляцію… Влітку 2017 року з’явилася цілком недивна для Києва новина – на місці комплексу хочуть побудувати черговий торгово-розважальний центр “Південний” загальною площею 450 000 квадратних метрів. Забудовник обіцяє, що у ТРЦ буде велика спортивна зона площею близько 70 000 квадратних метрів з критими баскетбольними та хокейними майданчиками, а доступ до всього цього – безкоштовним. Початок будівельних робіт анонсований на кінець 2017 року, проектувальником виступить компанія “Urban Experts & Leslie Jones Architecture” (відома у Києві по ТРЦ “Ocean Plaza” та ще не відкритому ТРЦ “Республіка”). Станом на початок 2018 року роботи не розпочато, проекту ТРЦ “Південний” у публічному доступі досі немає.

Де знаходиться спортивний комплекс (“льодовий стадіон”)?

проспект Академіка Глушкова, 7