Хімічний завод

Недалеко від Південного мосту та станції метро Видубичі і вже зовсім поруч із так і не відкритою станцією метро “Телічки” (проектна назва “Будіндустрія”) знаходиться не тільки ТЕЦ-5, а й багато інших промислових об’єктів, у тому числі занедбаних. Одним з найпомітніших таких об’єктів є хімічний завод 1970 будівлі – його величезні порожні вікна зяяють праворуч від автомобільної дороги ведучої на лівий берег і проглядаються пасажирами метро, які тримають свій шлях на правий берег.

Хоча забудова промислової зони на Видубичах і почалася відносно нещодавно (у середині – наприкінці 1960-х років), але вже зараз немає достовірних даних про ті підприємства, які виявилися покинутими. Завод хімікатів, про який мова йде в цій статті, дуже часто з якоїсь причини називають заводом з виробництва руберойду. Першоджерело цієї назви знайти не вдалося, так само як і фактів, які б підтверджували якимось чином цю назву.

За фотографіями залишків хімічних речовин, що залишилися на заводі (наприклад, гідрохінон, стандарт-титр), можна зробити висновок, що тут вироблялися органічні барвники або лікарські засоби. Так як ТЕЦ-5 розпочала свою роботу тільки в грудні 1971 року, а хімічний завод був побудований в 1970 році, то підприємство було обладнане власною системою теплозабезпечення – про це свідчать останні 2 записи, зроблені в його робочому журналі. 14 березня 1984 року о 16:30 було здано останню зміну, яка звітувала про те, що автономна система теплозабезпечення функціонує нормально.

У наш час зовнішня стіна заводу, тобто фасад, який виходить на автомобільну дорогу, що веде з і на Південний міст, найчастіше закривається величезними рекламні плакати.

Де знаходиться хімічний завод?

вулиця Будіндустрії, координати 50.394776, 30.578939