Житловий комплекс “Дніпровські вежі” складається з шести секцій, що окремо стоять, висотою в 35 поверхів, які в 2005 році могли стати однією з пам’яток Києва, але стоять просто неба в різній мірі готовності і поступово руйнуються.
1999 року Головне управління внутрішніх військ МВС виступило замовником амбітного проекту житлового комплексу “Дніпровські вежі”. На проект виділили 120 000 000 гривень, майбутнім мешканцям обіцяли вбудовані фільтри для води у кожній із 890 квартир, металопластикові вікна та двері, кондиціонери, спортивний комплекс, кафе, магазини та упорядковану мережу озер за 5 хвилин від будинку. На одному з будинків навіть планувалося зробити гелікоптерний майданчик. Закінчити проект хотіли до 2005 року.
У 2008 році будівництво було повністю заморожене і 6 будинків залишилися стояти різною мірою готовності. До цього дня житловий комплекс “Дніпровські вежі” мігрує то від одного, то до іншого інвестора, які дуже швидко збанкрутують та передають естафету на добудову, як їх уже почали називати у місті “пізанських веж”, далі. У 2014 році Київська міська рада передала цей ЖК у постійне користування Головному управлінню Нацгвардії України.
Це цікаво!
1. Через кілька років після зупинки будівельної роботи було помічено, що хмарочоси помітно покосилися. Будинки були збудовані на нестабільному ґрунті (замитих озерах), який був підданий глибокому заморожуванню, але через тривалий простой і відсутність догляду за будинками, у підвалах почала збиратися вода. На даний момент добудова житлового комплексу під великим питанням, оскільки там навряд чи можна буде запустити ліфти через нахил більш ніж 10 сантиметрів від вертикалі.
З поверхів та даху веж відкривається панорамний вид на правий та лівий береги Києва, а також можна охопити поглядом усю Троєщину та Русанівські сади. На даний момент об’єкт охороняється.