Станція зупинки туристичних поїздів

За часів Радянського Союзу люди, які прибували до Києва або проїжджали його, часто могли прогулятися парком “Перемога”. Оскільки згідно з постановою від 1969 року Ради міністрів СРСР, було прийнято план розвитку туризму та екскурсій у країні. 11 підпункт цього плану говорив: здійснювати будівництво станцій відстою туристичних поїздів, одна з яких збереглася до наших днів і знаходиться між станціями метро Лівобережна та Дарниця на залізничному пункті Київ-Дніпровський.

У середині 1970-х років на залізничному пункті Київ-Дніпровський було збудовано станцію для зупинки туристичних поїздів та обслуговування їх пасажирів. До неї було прокладено заїзд з боку Броварського проспекту та автобуси з туристами могли під’їжджати практично до поїздів. Біля станції було облаштовано автостоянку, яка могла прийняти 10 автобусів типу “Ікарус” за раз.

Сама станція являє собою 2 розділені між собою підземні приміщення, які знаходяться на глибині 1,5-2 метри. До неї могли подаватися одночасно 4 поїзди. Усередині туристи могли скористатися кімнатою для гоління, прасувальною, умивальниками, пральнями та туалетами.

Це цікаво!

1. Станція мала свої акумуляторні шафи та могла пропрацювати без електрики близько 12 години.

Після розвалу СРСР і переведення всіх поїздів на центральний залізничний вокзал, необхідність у подібних станціях відпала і вони швидко занепали.

Де знаходиться станція зупинки туристичних поїздів?