Парк Перемога


Парк Перемога присвячений перемозі СРСР у Великій вітчизняній війні. Архітекторами були відомі у Києві іншими своїми проектами — Михайло Гречина (палац спорту, торгова палата, житловий масив Комсомольський) та Валентин Єжов (торгова палата, забудова житлових масивів Теремки-2, Вигурівщина-Троєщина, Комсомольський, станції метро Вокзальна та Либідська).

Парк Перемога був заснований у 1965 році та ґрунтовно перепланований у 2008 році. На 83 гектарах розкинувся сосновий ліс із парковими алеями, декоративне озеро з арковими містками та островом, атракціони (як радянські, так і нові), спортивні майданчики, крита ковзанка. З оглядового колеса (висота 30 метрів) можна спостерігати панорами лівого берега Києва та частини правого.

На головній алеї парку Перемога знаходиться символічний пам’ятник Кургану Безсмертя. Він був відкритий у червні 1967 року на честь героїв, які віддали життя за свободу та незалежність СРСР у роки Великої Вітчизняної війни. Курган Безсмертя зроблено із землі, привезеної з солдатських і партизанських могил, залишених війною у різних місцях СРСР та інших країн Європи, у тому числі з братських могил Яновських лісів (Польща), де проти німецьких фашистів воювали польські та радянські партизани. Заснування кургану виконано у формі п’ятикутної зірки. Архітектор проекту Олег Стукалов (готель Либідь, будинок меблів, пам’ятник Максиму Рильському в Голосіївському парку, монумент незалежності України на Майдані Незалежності). Реконструкцію кургану було проведено у 2004 році на честь 60-річчя визволення України від фашистських загарбників.


Період з 2003 по 2013 рік для парку Перемога стала знаковою – тут було проведено масштабну реконструкцію. Повністю перероблено головний вхід у парк, було встановлено скульптурну композицію “Мати проводжає сина на війну”, облаштовано 2 фонтани: переливний фонтан “Пам’ять” та круглий “Сльози матері”. Упорядковано Курган Безсмертя, замощені бетонними та гранітними плитами алеї та доріжки. Також було зроблено меліоративні роботи з поглиблення та зміцнення водойм із встановленням 3-х ажурних металевих мостів. Обладнаний острівець на якому зараз мешкають бобри та качки.

2012 року в центрі парку Перемога було встановлено пам’ятник “Матері-вдові”, 2013 року – пам’ятник прикордонникам, а 2016 року, перед головним входом, встановили скульптурну композицію “Людям війни”.

Де знаходиться парк Перемога?

вулиця Генерала Жмаченка