Київський академічний драматичний театр на Подолі

На початку 19 століття, у будинку за адресою Андріївський узвіз 20Б де зараз знаходиться київський академічний драматичний театр на Подолі, який належав купцеві та меценату Івану Шатрову, працював домашній театр. У ньому проводилися музичні вечори, грали драматичні спектаклі, тут були відомі діячі культури, представники аристократичних сімей, промисловці, меценати та політики. Основа ж нинішнього театру на Подолі була покладена в 1978 році, коли в театрі російської драми Віталій Малахов представив свою дебютну постановку “Казки про Моніку”, яка мала чималий успіх. 1979 року міністерство культури прийняло рішення збільшити кількість театрів у Києві. Таким чином було створено 4 театри: Молодий театр, театр поезії, театр драми та комедії та театр естради, яку очолив Малахов.

Очолюваний ним театр зумів довести, що справжнє мистецтво за будь-яких режимів вміє бути собою, в змозі робити те, що має робити мистецтво, не будучи на службі у “потреб епохи”. Малахов і його театр зуміли бути відносно “аполітичними” у той час, коли такі речі не віталися, завдяки чому цей творчий колектив зміг у своїх найкращих постановках дослідити не псевдоактуальні, а справді вічні проблеми буття: Життя, Смерть, Любов, Честь, Дружба, Зрада. Час перебудови приніс лібералізацію всіх суспільних процесів. У цей час багато молодих режисерів здобули свій шанс на творче самовизначення. Таким чином 1987 року в Києві з’явився театр на Подолі на чолі з Віталієм Малаховим. Формально цей театр був уже давно сформованим колективом творчих однодумців зі своїм репертуаром і тому визнання їхньої роботи глядачами не змусило довго чекати. Прийшов і перший комерційний успіх – договір із Тюменською нафтовидобувною компанією. Концерти в цьому регіоні принесли хороші гроші, що дало змогу облаштувати сцену та мати хороше фінансове становище.

З цього моменту театр на Подолі стає “виїзним” – розпочинається безпрецедентний етап великої кількості закордонних гастролей. До театру пішли спонсори. Оскільки виїжджати за кордон на той час було дуже складно, а театр мав такі можливості, спонсори укладали угоди з театром та гастролювали зі своїми сім’ями. З 1987 до 1994-го театр був практично весь час на гастролях. Враховуючи високий професійний рівень колективу, його внесок у розвиток драматичного мистецтва України, у 1994 році Головне управління культури Києва надало театру на Подолі статус державного. У 2006 році за указом Міністра культури творчому колективу надано статус академічного за визначні досягнення у розвитку українського драматичного мистецтва.

З 2015 до 2017 року будівля театру на Подолі знаходилася на реконструкції. Наразі вистави театру отримали формат 5D завдяки таким сучасним технологіям, як: дощова та снігова установки, проекційний екран та жорсткі куліси, мобільна сцена, нове звукове обладнання. Також, для людей з інвалідністю побудовані пандус і ліфт, а на сцені проходять вистави для людей з вадами зору і з порушеннями слуху людей.

Де знаходиться київський академічний драматичний театр на Подолі?

Андріївський узвіз, 20Б
332-22-17, 425-54-89