Київський молочний завод №1

Історія київського молочного заводу розпочалася у січні 1930 року. Завод був побудований за останніми на той час технологіями, його проект підприємства консультували на Бергердорфських заводах у Німеччині. Аналогічне обладнання, яким було оснащено київський молочний завод, у 1930-ті роки мало лише кілька молочарень у всій Європі. Завданням нового заводу було дати мешканцям Києва дешеву та якісну молочну продукцію – кефір, сирки, кисле молоко, варенец, стерилізовані вершки, сметану, сир, а згодом морозиво та молочний цукор. У 1962 році на лівому березі Києва по вулиці Марини Раскової (нині вулиця Євгена Сверстюка; поряд з Русанівкою), почав свою роботу другий молокозавод (пізніше став називатися ВАТ “Галактон”; увійшов до складу компанії “Danon”, а самі виробничі потужності перенесені за місто – землю, на якій був завод, віддали під житловий комплекс “Галактика”) та київському молочному заводу на правому березі по праву було присвоєно перший номер.

Після того, як не стало Радянського Союзу, завод приватизували і він отримав нову назву ВАТ “Райдуга”. 1997 року за рішенням київського арбітражного суду підприємство оголошено банкрутом. У серпні 1999 року молочний завод був викуплений компанією “Мілкіленд” та повернув собі свою стару назву ЗАТ “Перший Київський молочний завод”. З жовтня 2007 року підприємство офіційно увійшло до складу компанії “Мілкіленд”, завод було перенесено в інше місце, а земельну ділянку віддали під житлово-офісну забудову.

У грудні 2009 року перший київський молочний завод було знесено, а місце для майбутнього будівництва розчистили. Тут хотіли розпочати будівництво готельно-офісного комплексу із вбудованими приміщеннями для торгівлі, громадського харчування та паркінгом, розбите на 5 черг із поверховою забудовою (від 8 до 20 поверхів) протягом 10 років. Загальна площа готельного комплексу 34500 квадратних метрів. Офісна частина 111000 квадратних метрів. Комплексний паркінг розрахований на 900 автомобілів. Готель планували відкрити до Євро-2012. Але після отримання у травні 2011 року дозволу на будівництво воно так і не було розпочато станом на 2018 рік.

Де знаходився київський молочний завод №1?

вулиця Жилянська, 47