Молочний завод “Галактон”

З “обличчя” Києва зникли або виявилися занедбаними практично всі заводи, які були збудовані за радянських часів. Молочний завод “Галактон” (Київський молочний завод №2) не став винятком. За 700 метрів від прохідного молокозаводу знаходиться зручна транспортна розв’язка та станція метро “Лівобережна”, Русанівка з її розважальними закладами, кафе, ресторанами та набережною, а до центру Києва на автомобілі чи метро буквально 10-15 хвилин шляху. Першою жертвою забудовників (причому марною жертвою – станом на 2018 рік територію так і не освоїли) упав київський молочний завод №1 на вулиці Жилянській.

Київський молочний завод №2 було збудовано 1961 року. Початкова переробна потужність заводу становила 400 тонн молока на день. У 1985 році після реконструкції заводу його потужність зросла до 600 тонн молока на день. 2004 року підприємство купила компанія “Юнімілк”. У 2010 році молокозавод “Галактон” розпочав процес об’єднання з компанією “Данон”. Через рік на підприємстві загальна кількість працівників становила близько 600 осіб, а на день перероблялося понад 150 000 тонн молока (за можливості переробляти понад 450 000 тонн).

Але компанія “Данон” зіткнулася з проблемою – через розташування заводу його потужності неможливо було якось розширити, а підвозити великі обсяги сировини для його переробки було затратно. Молочний завод знаходився фактично в житловому масиві – через це було складно дотримуватись вимог до якості продукції, безпеки та екології виробництва. Та й утримувати молокозавод у Києві виявилося дуже недешево (неабияку роль тут відіграв зарплатний фонд, який був більший, ніж у інших молокозаводів поза містом, а різниці у виробництві та ефективності – не було), а договір оренди землі з київською владою, підписаний на 49 років, підійшов на той час до кінця. Колишній керівник “Галактона” спростовує всі ці аргументи, заявляючи, що підприємство закрили з однієї простої причини – незавантаженість інших виробничих майданчиків “Данон” в Україні.

У травні 2015 року завод “Галактон” через 54 роки своєї роботи повністю припинив свою роботу. Обладнання було перенесено на 2 інших заводи компанії “Данон” – завод “Кремез” у Полтавській області та “Данон Дніпро” на Херсонщині. Тепер на території колишнього молокозаводу, площа якого становить 8 гектарів, будується житловий комплекс “Галактика” на 2500 квартир.

Де знаходився молочний завод “Галактон”?

вулиця Марини Раскової, 4 (вулиця Євгена Сверстюка, 4)