Літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана

Київський літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана це квартира перетворена на музей, в якій жив близько 40 років відомий український поет, перекладач, громадський діяч Микола Бажан. Музей відкрито 26 жовтня 2004 року за заповітом його дружини М. Бажан-Лауер. Меморіальна квартира Бажана розташована в тій самій будівлі, що і музей-квартира Павла Тичини. Музей є філією національного музею літератури України.

Меморіальна частина музею відтворює атмосферу, в якій жив та творив Микола Бажан. Дружина письменника зберегла квартиру такою, якою вона була за його життя. Відвідувачі музею можуть оглянути кабінет, вітальню, художню та інші кімнати письменника, побачити його особисті речі, відчути атмосферу тих років.

Літературна частина експозиції висвітлює життєвий та творчий шлях Бажана: його генеалогічне коріння, сімейне оточення, етапи творчого та громадянського становлення на початку 20 століття, в епосі тоталітарного радянського режиму, під час Другої світової війни та повоєнного періоду. В експозиції представлені прижиттєві видання віршів художника, рукописи, його переклади творів майстрів світової літератури, фото з кінофільмів, знятих за його сценаріями, документи, урядові нагороди та інші речі, пов’язані з ним. У музеї широко висвітлюється участь академіка Бажана у державному, науковому та культурно-цивільному суспільстві.

Серед найцінніших експонатів є його особиста бібліотека, яка налічує понад 8000 книг, серед них твори поета, унікальні фотографії, твори живопису та декоративно-ужиткового мистецтва та інші. В експозиції музею знаходиться унікальна колекція художнього скла – античного, російського та західноєвропейського, косовської кераміки, міжгірського фаянсу та майоліки. У зібранні образотворчого мистецтва – картини українських майстрів Катерини Білокур, Івана Труша, Василя Кричевського, Сергія Васильківського, Якова Гнездовського, Миколи Пимоненка, Михайла Дерегуса, російських художників Іллі Рєпіна, Василя Поленова, Костянтина Трутовського, роботи відомих західноєвропейських XVIII та XX століття, середньоазіатські мініатюри XVIII – XIX століть.

Де знаходиться літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана?

вулиця Терещенківська, 5
пн-пт: 09:00–17:00, суб: 10:00–18:00, нд: вихідний
234-62-88