Музей Великої Вітчизняної війни


Національний музей історії України у Другій світовій війні (з моменту відкриття і до липня 2015 року — Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років є меморіальний комплекс, який був спроектований Гіпроградом спільно з Укрпроектстальконструкцією.Головний підрядник — Київміськбуд-4.
Київський музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років двічі переїжджав, доки не був урочисто відкритий на нинішньому місці 9 травня (у День Перемоги) 1981 року генеральним секретарем Леонідом Іллічем Брежнєвим, главою радянської держави. 21 червня 1996 року музею було надано його нинішній статус Національного музею України указом президента Леоніда Кучми.

Один з найбільших музеїв України (майже 500 000 експонатів) асоціюється зі 102-метровим пам’ятником Батьківщині-матері, який став однією з найвідоміших видів Києва і не дарма – адже будівля музею знаходиться під самою статуєю. До складу музею входить меморіальний комплекс, що займає 10 гектарів на пагорбі поряд. Він складається з величезної чаші Вічного вогню, виставки військової техніки часів Другої світової війни, а також повоєнних років алеї Міст героїв.

Уздовж схилів Дніпра проходить парадна алея, яка йде до галереї Головного входу, що веде до площі та будівлі музею. Скульптури галереї уособлюють героїчну оборону кордону СРСР від нападу Німеччини, жахи німецької окупації, партизанську боротьбу, трудовий подвиг тилу, битву за Дніпро. Це скульптурні композиції «Перші прикордонні бої», «Нескорені», «Героїчні підпільники», «Героїчні партизани» та «Тил — Фронту». На головній площі меморіалу розташована скульптурна група «Передача зброї» та бронзова композиція «Героїчні подвиги радянських воїнів». У підпірній стіні встановлені блоки зі священною землею Міст-героїв – це алея Міст героїв.

Монументальна скульптура Батьківщини-матері збудована за проектом архітектора Євгена Вучетича. Скульптура знаходиться над будинком музею і вся скульптура заввишки 102 метри важить 530 тонн. Музей є п’ятиповерховою будівлею, чотири поверхи якої знаходяться в масиві пагорба, а п’ятий поверх, де розташована зала Бойової Слави, зовні є п’єдесталом скульптури «Батьківщина-Мати». На стінах вступного залу — назви 1098 військових підрозділів, удостоєних назв звільнених населених пунктів України та 252 назви партизанських та підпільних підрозділів, що боролися проти фашистів на окупованій території України. Далі розташований кінолекційний зал та зали з експозицією, присвяченій героїчній боротьбі радянського народу проти німецько-фашистських загарбників. У залі Бойової Слави на облицьованих білим мармуром пілонах — прізвища людей, яким за подвиги у Великій Вітчизняній війні було присуджено звання Героїв Радянського Союзу та Героїв Соціалістичної Праці. У центрі зали – орден Перемоги діаметром 5 метрів.

Де знаходиться Музей Великої Вітчизняної війни (Національний музей історії України у Другій світовій війні)?

вулиця Лаврська, 27
(044) 285-94-57
10:00 – 18:00