Музей телебачення


Музей телебачення національної телекомпанії України відкрився 16 листопада 2006 року на 55-ті роковини українського телебачення. Це єдиний у країні музей, присвячений телебаченню. Засновниками музею були телевізійники, які стояли біля джерел професійного телевізійного мовлення в Україні та працювали ще на Хрещатику, 26 (старий телерадіоцентр). Ті, хто першим натиснув кнопку “Ефір” у 1951 році і заклав цеглу нового апаратно-студійного комплексу на вулиці Мельникова, яку в народі називають “олівцем” через свою форму.

5 листопада 2011 року до 60-річчя українського телебачення відкрився другий зал музею. Він є модель першої телевізійної студії, інсталяцію роботи телеефіру 1950-х років. У листопаді 2013 року музей поповнився виставковою площею у головному вестибюлі телецентру. Перша фотовиставка присвячена ювілеям Київського телецентру та Київській телевежі, друга – розповідає про осіб українського телеекрану, які розпочинали еру телемовлення у столиці та різних регіонах України. З 2014 року в музеї є інтерактивний знімальний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе в ролі ведучого чи оператора, відкрити чудеса телевізійних технологій та за мить опинитися у студії 1970-х.

Факти, люди, техніка, програми – такий принцип формування експозиції музею, що налічує майже 1000 експонатів. Серед них – унікальні раритети: телевізор зі збільшувальною лінзою КВН-49, кіно- та телевізійні камери, якими знімали перші передачі, радіоприймачі довоєнних часів, перші радянські лампові телевізори. Постійна експозиція візуалізує історію українського телебачення за допомогою низки інсталяцій та має 2 зали та виставкову площу у вестибюлі, біля музею.

Основний зал поєднує умовні тематичні зони:
– історія телебачення у документах, фотографіях та нагородах,
– телевізійне минулих років,
– галерея ескізів та макетів декорацій до телепередач, виконані художниками телеканалу,
– інтерактивний майданчик, завдяки якому можна спробувати себе в ролі ведучих та познайомитися зі специфікою роботи тв-студії,
– історія телепередач для дітей,
– розділ, присвячений участі українських телевізійників у висвітленні Чорнобильської катастрофи.

У Червоному залі можна ознайомитись з першими кроками українського телебачення та подивитися колекції кінокамер, фотоапаратів та мікрофонів. Поповнення та впорядкування фондів музею ведеться постійно. Як за рахунок внутрішніх резервів – передачі техніки та реквізиту, що не використовується у виробництві, так і за допомогою інших організацій та музеїв технічного спрямування.

Де знаходиться музей телебачення?

вулиця Мельникова, 42
044 481 51 61
відвідування за попереднім записом