Національна музична академія України імені Чайковського


Київську консерваторію було засновано у листопаді 1913 року на базі музичного училища київського відділення російського музичного товариства. Організації закладу сприяли визначні музиканти: Сергій Рахманінов, Олександр Глазунов, Петро Чайковський. Будинок консерваторії був збудований у 1890-х роках (колишній готель «Континенталь», архітектори Едуард Брадтман (театр Франко, будинок “вдови, що плаче”, будинок барона Гессельбейна) та Георгій Шлейфер (синагога Бродського, особняк Шлейфера), під час Великої Вітчизняної війни був зруйнований, у 1955-1958 роках був перебудований та добудований концертний зал У 1925 році молодші класи консерваторії були виділені в окремий заклад – музичний технікум, старші класи увійшли до складу музично-драматичного інституту імені Миколи Лисенка. У 1934-1935 навчальному році при консерваторії відкрили одну з перших у Радянському Союзі середню спеціальну музичну школу-десятирічку.

1940 року консерваторії було присвоєно ім’я Петра Чайковського. У роки Великої Вітчизняної війни київська консерваторія була в евакуації, яка тимчасово входила до складу Свердловської консерваторії. 1995 року указом президента України консерваторія набула статусу національної музичної академії України імені Чайковського. Під час акцій протесту у 2004 та 2013-2014 роках, київська консерваторія надавала приміщення протестувальникам для ночівлі та відпочинку. В наш час київська консерваторія є провідним музичним навчальним закладом держави, готує спеціалістів зі спеціальностей: «Музичне мистецтво» (спеціалізації – «фортепіано», «орган», «музикознавство», «композиція», «оркестрові струнні інструменти», «оркестрові духові та ударні». інструменти», «народні інструменти», «хорове диригування», «оперно-симфонічне диригування», «академічний спів»); “Теорія та історія культури”, “Театральне мистецтво” (спеціалізація – «музична режисура»).

Для забезпечення навчального процесу тут працює бібліотека (фонд налічує понад 500 000 друкованих одиниць та нотних видань), «Лабораторія звукозапису та фонофонду», «Проблемна науково-дослідна лабораторія з вивчення та пропаганди народної музичної творчості», «Навчальна лабораторія» , оперна студія, великий, малий та камерний концертний зал. Тут регулярно проводяться фестивалі, виступають музиканти та співаки, проходять різні тематичні лекції – вхід, найчастіше, безкоштовний.

Де знаходиться національна музична академія України імені Чайковського?

вулиця архітектора Городецького, 1-3/11
(044) 279-07-92