Палац спорту


Палац спорту збудовано у 1958—1960 роках за проектом архітекторів Михайла Гречини (реконструкція стадіону “Динамо”, проект будівництва та реконструкції комплексу “Олімпійський”) та Олексія Заварова. Офіційно було відкрито 9 грудня 1960 року. Конструктивною основою 4-поверхової споруди (довжина – 138 метрів, ширина – 78 метрів, висота – 18,5 метрів, загальний об’єм – 209 000 м³) служить залізобетонний каркас. Фасади палацу – прозорі стіни зі скла розділені струнким рядом колон каркасу та горизонтальними смугами панелей з алюмінію. Трибуни прямокутної в плані залу для глядачів (66х102 метри) в первісному варіанті вміщали від 8236 до 11 712 осіб. Спортивна арена (30х61 метр) – на залізобетонній плиті; її можна використовувати щодо змагань з 30 видам спорту, зокрема зимовим. Передбачено перетворення спортивної арени на партер, а сцени — на трибуну. Палац спорту оснащений складним інженерним обладнанням з освітлення та акустики, потужними компресорами для кондиціювання повітря.

У 1980—1982 роках було здійснено реконструкцію: освітлення та технічне господарство зазнали практично повної модернізації — розширили та інакше висвітлили інтер’єри та холи, палац оснастили численними роздягальнями та буфетами. У 2004-2005 роках у рамках підготовки до проведення музичного конкурсу «Євробачення» палац також зазнав реконструкції, в результаті якої збільшено кількість посадкових місць до 8 000. Під час проведення спортивних заходів максимальна кількість глядачів – 6 800.

16 квітня 2011 року відбулася урочиста церемонія відкриття палацу спорту, що знаходився на реконструкції з жовтня 2010 року. Реконструкцію арени провели у рамках підготовки до проведення чемпіонату світу з хокею у першому дивізіоні. Повністю було переобладнано закулісний простір, обладнано 6 спортивних роздягальень, модернізовано освітлення залу, повністю замінено системи вентиляції, кондиціювання, обігріву, протипожежної безпеки. Крім того, над ареною з’явилося сучасне чотиристороннє табло. На трибунах встановлені пластикові сидіння у кольорах національного прапора: загальна кількість місць складає 6900 глядачів (спортивний варіант). Концертний варіант із партером налічуватиме 9800 глядацьких місць.

Крім безлічі спортивних заходів, виставок, семінарів та конференцій, ярмарків тут виступали світові зірки та групи, такі як: Backstreet Boys, Black Eyed Peas, Deep Purple, a-ha, Jamiroquai, Мобі, Muse, Korn, Judas Priest, Placebo, The Prodigy, The Rasmus, Крістіна Агілера, Анастейша, «Арія», Ленні Кравіц, Кріс Рі, Лара Фабіан, Depeche Mode, Адам Ламберт, Брітні Спірс, Дженніфер Лопес, Garbage, ATB, Thirty Seconds to Mars.

Де знаходиться палац спорту?

Спортивна площа, 1
(044) 246-74-05