Парк “Таращенець”

Парк «Таращанець» (повна назва «Парк імені екіпажу бронепоїзда “Таращанець”») був створений у 1963 році і знаходиться неподалік недобудованого Дарницького залізничного вокзалу та київського цвинтаря танків. У центрі парку знаходиться пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» — монумент на честь героїв червоноармійського бронепоїзда «Таращанець», які в серпні 1919 року майже 6 діб захищали від денікінців. Дарницький залізничний вузол підірвали бронепоїзд і загинули разом із ним (командир — Л. Ломакін, комісар — В. Форте, машиністи — С. Сухоцький, В. Іванов, І. Акуцов, кочегари — М. Прокопович, М. Дорошенко, матроси-чорноморці). Відкрито 21 вересня 1974 року. Автори: скульптор В. І. Зноба., архітектор Є. А. Пильовик.

Загальна висота пам’ятника 3,3 метри. На гранітному п’єдесталі — 7 бронзових фігур, які символізують сімку з команди «таращанців» у момент ухвалення рішення: загинути, але не здаватися. Постамент виконаний із чорного полірованого лабрадориту заввишки 0,4 метри. На передній частині п’єдесталу пам’ятника на (вертикальній) гранітній плиті вибито слова про рейд «таращанців», ліворуч на землі шматок броні з висіченими словами «Тут поховані герої „таращанці“, які віддали життя за владу Рад. Вічна вам пам’ять та слава!».

Скульптурна група екіпажу бронепоїзда «Таращанець» входить до переліку зі 105 пам’ятників та пам’ятних знаків радянської доби, які досі перебувають на вулицях Києва та підлягають демонтажу. Від пам’ятника радіально розходяться алеї з лавами, а периметром парку вимощені доріжки.
У складі насаджень парку в основному представлені дерева та чагарники декоративно-листяних порід (96% – листяні породи, 4% – хвойні). Загальна кількість дерев – 618, чагарників – 350. У 2010 році тут були висаджені нові дерева.
У серпні 2015 року відбувся капітальний ремонт парку: оновлено пішохідні доріжки, встановлено нові лавки та урни для сміття, завезено землю та висаджено нові кущі.

Де знаходиться парк Таращанець?