Парк Втішний

Відрадний виник як хутір у 1914 році після викупу цих земель київським колезьким реєстратором (нижчим цивільним чином) К. Яніховським. Хутір розташовувався на території сучасної промислової зони. У складі Києва поселення опинилося у 1938 році. Стару забудову було знесено у другій половині 1960-х років. Промислову зону було забудовано протягом 1950—1960-х років, а житловий масив — у 1959—1965 роках.

У 1950-х роках на місці парку було підсобне господарство управління справами центрального комітету комуністичної партії України у вигляді фруктового саду. У міру забудови Відрадного фруктовий сад втратив своє пряме призначення і був переданий місцевим мешканцям як зона відпочинку. На той час тут було чисте озеро, в якому можна було поплавати та позагорати на березі в оточенні фруктових дерев.

У 1971 році територію саду упорядкували, упорядкували та створили парк культури та відпочинку під назвою “Грушкі” (така назва обумовлена можливо наявністю великої кількості грушових дерев або хутором Грушки, що розташований за кілька кілометрів на північ; у 1871 році ділянки перейшли у володіння дворянина К. Грушка, тут виник хутір, звідси й назва місцевості поселення – середини 20-го сторіччя тут промзона). Але серед місцевих жителів назва не прижилася і парк називали як і житловий масив – Втішним. Офіційно парк назвали Втішним лише у 1990-х роках.

У парку Відрадний знаходиться один із витоків річки Либідь, що дало можливість облаштувати водойму загальною площею 1 гектар (озеро Відрадне, в народі – Інтеграл, через його схожу з ним форму; на березі озера є камінь з висіченим написом, що звідси бере початок один із приток річки Либідь). Наприкінці 2008 року в парку провели реконструкцію: збудували дитячий майданчик, проклали доріжки для прогулянок, оновили насадження, облаштували літню естраду та зону для вигулу та тренування свійських тварин. Є невеликий мотузковий парк. Загальна площа зеленої зони становить 17 гектарів, тут переважають листяні породи дерев (переважно липа, клен, береза), також є насадження фруктових дерев (переважно яблуня).

У парку Відрадний є скульптури. Закохана молода пара, яка ніби ширяє в танці, взявшись за руки була встановлена 1970-х роках. Місцеві жителі за цей час встигли скласти повір’я, що якщо перше побачення призначатимуть у Відрадному, то стосунки обов’язково складуться вдало. Наприкінці алеї встановлено продовження цієї композиції – юнак та дівчина йдуть, тримаючись за руки. Молодій людині скульптор оголив торс, а юну дівчину “одяг” у літню коротку сукню, а її волосся ніби майорить за вітром. Для студентів є пам’ятник Шарі – за легендою, якщо попросити скульптуру “кулі” на іспитах, то все пройде найкращим чином. Поряд з пам’ятником знаходиться аналематичний сонячний годинник (щоб дізнатися яку зараз годину, потрібно стати в центрі циферблату і ваша тінь вкаже поточний час).

У травні 2016 року на вході в парк було встановлено арт-об’єкт “Пори року” і тепер тут можна побачити: осінню павутину з жовто-коричневим листям, сніговика біля засніженого вікна, весняні конвалії та різнокольорових метеликів. Композиції огороджені парканом. Сніговик символізує зиму, весну – конвалії та шпаківні, літо – метелики, а осінь – жовте листя. До Відрадного парку примикає музей Мамаєва Слобода.

Де знаходиться парк Відрадний?