Мамаєва Слобода

У 17-18 столітті ці землі належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Серед діброви над витоком Либеді приблизно в тому ж місці, де знаходиться Мамаєва Слобода (слобода – вид поселення або району міста в історії Росії, Білорусії та України: на момент його заснування мешканці мали звільнення («свободу») від місцевих феодалів (бояр) та перебували на службі у держави), стояла монастирська пасіка з хутором та ставком. Музей просто неба Мамаєва Слобода був відкритий у 2009 році. У центрі архітектурного ансамблю, який налічує понад сотню об’єктів, розташовується козацька дерев’яна церква імені Покрови Пресвятої Богородиці з дзвіницею, подібні до тих, що стояли на Запорізькій Січі за часів Богдана-Зиновія Хмельницького.

Неподалік церкви на піднесенні серед невеликого поля пшениці видно вітряк – символ мирної землеробської України. Далі над двома покритими очеретом, ліліями та лататтям озерами розташовуються садиби старости, козаків-джур, козацького старшини, коваля з кузнею, гончаря з гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамника, а також пасіка та водяна. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, сараї, стайні, льохи, сараї, клуні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарною площею, управою та козацьким гарнізоном.

Основною метою Мамаєвої Слободи є відтворення українських обрядів та традицій. Під час національних та релігійних свят на території слободи відбуваються народні гуляння. Також тут можна ознайомитись з особливостями архітектури та мистецтва українського бароко, пізнати особливості життя та побуту українських козаків. Для туристів проводяться інтерактивні екскурсії, на яких можна приміряти справжнє українське вбрання, салютувати із козацькою гарматою, навчитися мистецтву дзвонаря. Регулярно проводяться майстер-класи народних промислів та ремесел, а також уроки народознавства. До музею примикає Втішний парк.

Де знаходиться Мамаєва Слобода?

вулиця Михайла Донця, 2
10:00 – 17:00 (щодня)
044 361 98 48