Китаєво


Китаєво – красива історична місцевість, що розташована на південній околиці Києва, у східній частині Голосіївського лісу. Межує з історичною місцевістю Корчувате. Каскад мальовничих ставків, що тут знаходиться, називають Китаєвськими. Природа тут ідеально підходить для тих, хто хоче піти подалі від міського шуму та суєти, відпочити в тиші на свіжому повітрі.

Передбачається, що назва походить від тюркського слова “китай”, що позначає стіну, укріплення, фортецю або вежу облоги. Існує також легенда про те, що в 12 столітті тут знаходилася фортеця-палац князя Андрія Боголюбського, який нібито мав прізвисько «Китай».

У Китаєві збереглися залишки городища, селища та курганного могильника 9—13 століть, а також укріплень та печерних келій часів Київської Русі. За археологічними даними, початкові зміцнення Китаєві з’являються у середині 9 століття. На городище досліджено споруди кінця 9 – першої половини 11 століття, на селищі основна частина відкритих об’єктів відноситься до 12-13 століття. Курганний могильник містить переважно поховання кінця 9 — першої половини 11 століття. У 14 столітті в Китаєві на основі стародавніх підземель був створений печерний монастир, підпорядкований з 17 століття Києво-Печерській лаврі. Отримав назву Китаївської пустелі (1930 року було ліквідовано, відновлено на початку 1990-х років).

Де знаходиться Китаєво?

вулиця Китаївська, 32