Кокорівська альтанка

Кокоревська альтанка (часто зустрічається назва Кокоревська альтанка, але альтанка – це та сама альтанка, але українською). Перша альтанка знаходиться на Андріївському узвозі за Андріївською церквою, а друга – у парку на Володимирській гірці. Як же з’явилися ці альтанки та чому їх так назвали?

Російський підприємець та меценат Василь Олександрович Кокорєв час від часу відвідував Київ і був настільки підкорений красою міста, що висловив бажання встановити альтанку на Володимирській гірці. Парку на Володимирській гірці на той час ще не було – навколо пам’ятника князю Володимиру, який був встановлений у 1853 році, простягався просто голий схил. У 1863 році Кокорєв вніс до міської казни 1000 рублів на будівництво альтанки на Володимирській гірці. Міські чиновники прийняли гроші, але виконати волю Василя Олександровича чомусь ніхто не поспішав. У 1896 році 1000 рублів Кокорєва, завдяки набіглим відсоткам, перетворилися на значні 3627 рублів.

З’ясувалося, що на ці гроші можна виготовити вже 2 залізні на кам’яному фундаменті альтанки, одну з яких було вирішено встановити на Володимирській горі, іншу у сквері біля Андріївської церкви. Роботи з влаштування альтанок були доручені фабриці “Гослинський та Ко” у Варшаві, яка запропонувала на торгах найвигідніші умови. Альтанки були урочисто відкриті у грудні 1898 року.

Це цікаво!


1. Кокорєв займався нафтовим бізнесом (виробництво гасу) за безпосередньою участю відомого хіміка Менделєєва,
2. Практично розорився наприкінці 1860-х років через необережні висловлювання на адресу державної верхівки та невдалих фінансових вкладень.

З будь-якої з двох Кокоревських альтанок відкривається чудовий краєвид на лівобережний Київ у будь-яку пору року. Місця, де встановлені альтанки, цілком можуть послужити не тільки для насолоди міськими пейзажами, а й для фотографування, оскільки вони цілком заслужено вважають оглядовими майданчиками.

Де знаходиться кокорівська альтанка?

1. Андріївська узвіз, 23

2. Трьохсвятительська, 4А