Музей історичних коштовностей України

Музей історичних коштовностей України вважається одним із провідних музеїв країни та світу, тематика експозиції – історичні та художні пам’ятки з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння. Музей є філією Національного музею історії України та був відкритий для відвідувачів 4 січня 1969 року на території Києво-Печерської Лаври. Музей історичних коштовностей було створено за урядовим наказом у 1963 році під назвою “Золота комора” як відділ державного історичного музею УРСР. Початкова колекція була створена відповідно до наказу передати із двадцяти музейних закладів вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння.

Окрім переданих експонатів із музеїв, важливим внеском у створення музею історичних коштовностей стали колекції знахідок (загалом понад 30 000 одиниць), що надійшли з інституту археології АН УРСР. Зараз фонд музею налічує понад 57 000 предметів археології та прикладного мистецтва з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння. Експонати є своєрідними цінними літописами України від епохи бронзи та античності до сьогодення. Експозиція музею виставлена у 9 залах за історико-хронологічним принципом.

Музей розміщений у будівлі 18 століття, колишній монастирській пекарні, побудованій за проектом українського архітектора, кріпосного монастиря Степана Ковніра. Ковнір працював у монастирі майже 40 років і це одна з його оригінальних споруд – адже він навчався не в академії, а під час процесу будівництва. Степан також брав участь у будівництві лаврської дзвіниці на Ближніх і Далеких печерах, Кловського палацу та церкви в Китаєво.

Де знаходиться музей історичних коштовностей України?

вулиця Лаврська, 9
вт-нд: 10:00 – 16:45, санітарний день – остання п’ятниця місяця
044 280 53 48