Німецький квартал (селище Аварійне)

Німецький квартал (селище Аварійний) у Києві – це котеджний квартал, що складається з 2-3-х поверхових симпатичних багатоквартирних будиночків для робітників найближчих дарницьких заводів. Будинки почали зводити відразу після закінчення Великої Вітчизняної війни, їх будівництвом займалися військовополонені німецькі солдати. Тут же працювали вільнонаймані німецькі фахівці з перетвореної Німеччини, які й надали цим спорудам характерного європейського колориту.

Прогулюючись цим мікрорайоном, ви ніби занурювалися в якийсь особливий, зовсім не лівобережний колорит – химерні візерунки навколо округлих, декоративних вікон, мансандри-вежі, витончені зовнішні сходи. Очі раділи споглядаючи багату ліпнину на зовнішніх стінах будинків.

– У теплу пору року, після робочої зміни, люди збиралися на лавках у дворах чи скверах. Культурно сиділи, читали газети чи грали у шахи. Було дуже затишно, пряме як на дачі – розповідає нинішній мешканець про далеке минуле Соцмістечка. – Навіть фонтан був, ось прямо тут, у центрі скверика. Зараз від нього залишився тільки басейн… – додає дідок.

Це цікаво!

1. Радянських мешканців із цих будинків часто називали “німцями”.
2. Мікрорайон назвали Аварійним селищем не через його незадовільний стан на той час, а тому, що там жили майстри-ремонтники з найближчих підприємств та заводів (“Радикал“, “Хімволокно“, “ДШК“), які в разі НП оперативно в будь-який час доби вирушали зазнавати поломки.
3. До недавніх пір, коли мікрорайон ще не почали зносити під забудову, в будинки навідувався справжнісінький сажотрус щоб прочистити труби вентиляції.
4. Мікрорайон часто називають Соцмістечком, але він до нього не належить.
5. Німецький квартал був використаний творцями гри “Сталкер. Чисте небо” як прототип міста Лиманськ. Тепер лише у грі він зберігся в цілості, там можна поблукати кварталом, навіть дитячі майданчики відмальовані автентично.

Станом на початок 2018 року у німецькому кварталі збереглося та ще залишаються заселеними близько 10 будиночків.

Де знаходиться німецький квартал (селище Аварійний)?