Виставка військової техніки часів Другої світової війни

На території меморіального комплексу національного музею Великої Вітчизняної війни, неподалік статуї Батьківщина-Мати, знаходиться велика виставка військової техніки, в якій зібрані унікальні зразки озброєння Червоної Армії від довоєнних часів до 70-х років минулого століття.

На виставці військової техніки ви можете побачити одномісні, середні та важкі танки, відому ракетну установку “Катюша”. Назва одного з експонатів має гумористичний характер: у 1941 році на Одеському тракторному заводі для оборони було поспішно створено саморобний танк на базі трактора, що має характерну одеську назву “На переляк” або просто “НІ-1”. Макет бронепоїзда, який височить на пагорбі, виглядає не менш переконливіше за свій оригінал який, на жаль, не зберігся.

Це цікаво!

1. Бойова самохідна пускова установка з балістичною ракетою “РСД-10” була надана виставці військової техніки згідно з угодою між СРСР та США у травні 1990 року. Вага “РСД-10” складає 41 тонну, довжина 17 метрів, а висота – 3 метри. Установка запускала ракети вагою до 35 тонн, які легко долали відстань у 5000 км. Після запуску ракети бойова машина не підлягала відновленню і фактично була одноразовою пусковою установкою.

Найстарішим експонатом є танкетка 1931 року, яка вміщала максимум 2 людини та розвивала швидкість приблизно 40 км/год та гаубиця того ж року, яка стріляла 203-мм снарядами вагою 100 кг на дальність 18 км. На жаль, це теж макети, але у натуральну величину.

Де знаходиться виставка військової техніки часів Другої світової війни?

вул. Лаврська, 27