Макаріївська церква

Православний храм було збудовано за півроку на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького та всієї Русі (1495-1497), якого було вбито татарами на берегах Прип’яті у селі Скригалів (Білорусь) під час подорожі з Вільно до Києва. Дерев’яний храм звели у стилі псевдоруського історизму за проектом архітектора Євгена Єрмакова (собор святого Пантелеймона у Феофанії) у 1897-98 роках на Татарці. Для будівництва цієї церкви було пожертвовано матеріал із розібраної Дмитрівської церкви на Байковий цвинтар.

В обґрунтуванні будівництва саме на Татарці згадувалася боротьба з єретиками, які нібито тут мешкали. При храмі до 1917 року існувало братство, яке займалося просвітництвом та благодійністю, працювала школа, денний притулок для дітей, бібліотека. У 1922 році була закрита парафіяльна школа, проте храм продовжував діяти до 1938 року. У 1939 році з будівлі церкви, перетвореної на майстерню, було знято куполи. Проте вже наприкінці 1941 року, після окупації Києва німецькими військами, з дозволу німецької адміністрації храм знову став чинним. Куполи та оздоблення було відновлено киянами.

У повоєнний період храм не закривався, перетворившись на єдину діючу церкву на Татарці та Лук’янівці. 1947 року в розписах храму брав участь народний художник Іван Сидорович Іжакевич. Його пензля належать 2 великі ікони в кіотах «Микола чудотворець «мокрий» і «Богоматір «Ненавмисна радість», які, на думку мистецтвознавця Михайла Дегтярьова є «зразками майстерної передачі в дохідливій для віруючих формі історії про чудове порятунок немовляти… і про моральне порятунок немовляти… переродженні жорстокого зловмисника». Нині при Макаріївській церкві діє недільна школа (була однією з перших у Києві церковних недільних шкіл, з’явилася наприкінці 1980-х років; на сьогоднішній день дитяча недільна школа має три групи: старшу, середню та молодшу, а старша дитяча група разом із дорослими часто організовує екскурсії Києвом та околицями, разом їздять у паломницькі поїздки Україною та країнами ближнього зарубіжжя) та богословські курси (форми навчання: вечірня, заочна, дистанційна та кореспондентська).

Де знаходиться Макаріївська церква?

вулиця Стара Поляна, 46
богослужіння: ранкове 07:00 (сб 08:00, нд 07:00, 09:00), вечірнє 17:00
044 417 00 25